ادعاهای چپ نماهای لاکچری

علی اصغر شفیعیان، سردبیر انصاف نیوز: در سال‌های اخیر با پدیده‌ی عجیبی مواجهیم؛ کسانی که مواضع چپ گرایانه می‌گیرند با زندگی لاکچری. یکی همین «نادر فتوره چی» روزنامه‌نگار سابق است با ادعای مبارزه با فساد! مثل آن دانشجوی چپ حامی حقوق کارگران در تجمع سال گذشته که یک بوت چند میلیونی «دکتر مارتین» به پا داشت.

ظاهر کار فتوره خوب است و در توییتر موضع تندی می‌گیرد هر چند بیشتر او را به نق زدن می‌شناسند. بعضی از حرف‌هایش هم شیرین و جالب است و من با «حرف» او موافقم در جاهایی. اما از آنهایی است که «گندم نما و جو فروش». ساعت چند میلیونی به دست، لباس لاکچری و سوار بر خودروی جنسیس کوپه‌ی ۷۰۰ – ۸۰۰ میلیون تومانی.

آقای فتوره امروز در توییتر نوشته است: «یادتان هست رفتم «انصاف نیوز» و قرار بود امامی بیاید مناظره که نیامد و این «علی اصغر شفیعیان» مدام اصرار داشت محمد امامی بیگناه است و من «مشکل شخصی» با او دارم و «حسادت»می‌کنم؟ وقتی درباره «خبرنگاران سه جفت صدتومنی» حرف میزنم، منظورم چنین آلیاژهای از وقاحت است که حالا جیک نمیزنند».

ماجرا چه بود؟ دو سال پیش ایشان یک کمپینی راه انداخت به نام «نه به شهرزاد» یا در همین مایه‌ها. او خواستار متوقف شدن سریال شهرزاد بود. ادعاهایی را درباره‌ی تهیه‌کننده‌اش محمد امامی مطرح کرد. بعد در توییتر خبر داد که احضار شده است به دادسرا. در همان توییتر به دو طرف ماجرا به صورتی عمومی خبر دادم که فلان روز و ساعت بیایید برای مناظره. در آن رو فقط فتوره آمد.

آن برنامه طبق وعده به‌صورت آنلاین پخش شد. با اینکه طرف دوم نیامد اما چند دقیقه‌ای تریبون زنده در اختیار او قرار گرفت و اتهاماتش را یک طرفه مطرح کرد. خواستم ادعایش را مطرح کند و کرد. خواستم تا جایی که می‌تواند ثابت کند ادعایش را. نامش را گذاشت حمایت از محمد امامی و اصرار بر بیگناه بودن او!

در آن مناظره‌ی یکطرفه اصرار داشت که امامی فرار کرده و در کاناداست. در روزهای قبل در توییتر یک جدلی داشتیم که خب بر مبنای خبر انصاف نیوز او برگشته و تهران بود. مدعی بود نیست و اما خب رویه‌ي هوچی‌گری طرح هر ادعای راست و دروغی است با صدای بلند.

او از کمپین دفاع می‌کرد و من فقط یک جایی گفتم که ظواهر نشان می‌دهد کمپین شکست خورده است. ناراحت شد. گفت حامی دزدهایید!‌ گفتم این نظر نیست، خبر است. چون شهرزاد دو در حال ساخت بود. بعدها هم ثابت شد که کمپین او نتوانست جلوی ساخت و پخش قسمت دوم و سوم شهرزاد را بگیرد. این به معنای حمایت از تهیه کننده‌ی آن یا مخالفت با او نیست. با چشم غیرمسلح هم قابل مشاهده بود! دادگاه بانک سرمایه هم که به او ربطی نداشت از قبل در جریان بود و هنوز در حال رسیدگی است.

چند روز پیش شنیدم یکی از رفقای دیگر فتوره‌چی که به روزنامه‌نگار شناخته می‌شود و اتفاقا در یک روزنامه هم کار می‌کرده‌اند، اینفینیتی (یا مازراتی) خریده است؛ خودرویی چند میلیارد تومانی. مهسا امیرآبادی هم جایی نوشته است که خبر دارد یک روزنامه‌نگار پنت‌هاوس خریده است! گزارشی را در این باره تهیه کردیم که همین چند روزه منتشر خواهد شد درباره‌ی کسانی که به نام روزنامه‌نگار شناخته می‌شوند و شعارهایی در توییتر می‌دهند اما شفاف نیست که از راه‌هایی چنین وضعی به‌هم زده‌اند.

بوت یکی از دانسجویان دانشگاه تهران که در یک تجمع بیانیه‌ی چپ گرایانه‌ی حمایت از کارگران را خواند و قیمت چند میلیونی آن جنجالی شد

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

پیام

 1. فتوره چي، ماشينش را کي خريده است!؟ الان جنسيس ۷۰۰ الي ۸۰۰ ميليون يا شايد بيشتر است، يه زماني پرايد ۷ ميليون بود، احمدي نژاد يه شبه کردش ۲۲ ميليون و حالا روحاني يه شبه اونو حدود ۶۰ ميليون ميفروشه!! شايد فتوره چي زماني جنسيس رو خريده که پرايد ۱۰ ميليون بود، مثلا” ايشون جنسيس رو حدود ۷۰ يا ۸۰ يا حداکثر ۱۰۰ ميليون تومان خريده، و احتمالا با اين قيمت خيلي ها ميتونستن جنسيس بخرند کما اينکه هم جنسيس و هم ماشين هاي لاکچري (نميدونم چرا جنسيس رو شما لاکچري ميدونيد، توي اين مملکت خراب شده ، جنسيس لاکچري شده و الا ماشين هاي آلماني و آمريکائي و انگليسي و ايتاليائي لاکچري هستن نه ماشين هاي کره اي!!) خريدند. الان ديگه نميتونه به قيمت روز بخره، مثل خيل مردم که ديگه نميتونن حتي پرايد بخرن.

  9
  15
 2. ممکن اس بوت را از چهارراه رسولی زاهدان خریده باشد دست دوم وبا کمتر از یک دهم قیمت ..قضاوت هم نباید این قدر کشکی باشد ،دو مقایسه بی ربط بین فتوره چی ویک دانشجو به علت کفش پایش؟؟؟؟

  15
  10
  1. یعنی میگی طرف زاهدانی هست که از زاهدان دست دوم گرفته یا عکس دانشجویان زاهدانی هست!؟ راست میگی بنده خدا چیزی جز بوت و زبون نیست! اگه ی درصدم شما درست بگی بازم معلومه با همون بوتا که هیچ اعتقادی به بیانیه یی که میخونه نداره!!!

   9
   1
 3. خوب اینکه کاملا طبیعیه. یعنی‌ گندم نما و جوو فروش. مثل تقییه ( تو دلت یجور دیگه باش و خودتو یجور دیگه نشون بده) …

  1
  4
  1. متاسفانه عملکرد بسيار بد و نامناسب مسئولين و بويژه متوليان امور ديني و رفتار منافق گونه شان آنچنان تاثير منفي از خود برجاي گذارده که باعث شده تا همه ، هرجور که دلشان ميخواهد هر قضاوتي را بکنند و هر اطلاعاتي را اگرچه غلط، منتشر نمايند. جناب ye adam ، اولا تقيه درسته نه تقييه ، ثانيا تقيه براي حفظ جان است که مجاز شمرده ميشود، داستان شکنجه عمار ياسر و اجبار وي به بيزاري از اسلام و شأن نزول آيه ۱۰۶ سوره نحل را ميتواني براحتي سرچ کني تا متوجه بشوي. ثالثا امام موسي کاظم فرموده از خدا بترس و حقّ را بگو، اگرچه نابودی تو در آن باشد. زیرا كه در واقع، نجات تو در آن است.از خدا بترس و باطل را واگذار، اگرچه نجات تو در آن باشد، زیرا كه در واقع، نابودی تو در آن است. لذا تقيه به اين معنائي که شما گفتي نيست!!

 4. شاید خانوادگی پولدار هستن و ما نمیتونیم به جرم اینکه ماشین مدل بالارسواره بر او ایراد بگیریم عصاره کلام این فرد رو ببینید که چیه؟٠…اگر میتونید خلافش رو ثابت کنید….

 5. چقدر سخیف نقد کردید. فتوره‌چی صحبتی کرده و می‌تونید نقدش کنید. چه دخلی دارد به خودرو و ساعت او؟ این که کسی از قضا در خانواده‌ی متمول به دنیا آمده باشد جرم است؟ اصلن جرم باشد. چه ربطی داشت به موضوع مطرح‌شده؟
  ضمنا اخلاق حرفه‌ای اقتضا می‌کند در رسانه موضع شخصی را کنار بگذارید و اسم افراد را به درستی بیان کنید. فتوره؟؟

  5
  3
 6. درد چپ ها کارگرها و رنجهای اونها نیست.این نظر رو به دور از حرفهای این متن میگم. درد اونها هوسهای خودشون هست که نشده قابل اجرا بشه

  2
  2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن