پیشنهاد واحد «فتنه‌شناسی» در دروس دانشگاهی

فرمانده سپاه آذربایجان غربی گفته باید واحد درسی «فتنه‌شناسی» در دروس دانشگاهی گنجانده شود تا دانشجویان به صورتی عمیق با این مسئله آشنا شوند.
به گزارش خبرگزاری دانشجو (زیر مجموعه ی بسیج دانشجویی) از ارومیه، سردار خرم در نشست فصلی فرماندهان حوزه و نواحی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های آذربایجان‌غربی گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری به جوانان اروپا درس اخلاق نیست؛ بلکه آمیزه‌ای از حکمت، علم و اعتقاد اسلامی و دینی است. وی افزود: مسئولیت در بسیج دانشجویی ایجاب می‌کند که مسئولان همیشه نسبت به مسائل روز به روز باشند و این اطلاعات را باید از منابع و ماخذهای اصیل استخراج کنند.
سردار خرم تحول علمی در دانشگاه‌ها را کند ارزیابی کرد و گفت: در مراکز علمی تحول وجود دارد؛ اما متاسفانه شتابان و چشم‌گیر نیست. وی افزود: امروز منافقین به دنبال دو قطبی کردن فضای جامعه هستند و بهترین گزینه برای این کار مراکز علمی و دانشگاه‌هاست. آنان در تلاشند تا گفتمان اسلام و امام و رهبری در یک طرف قرار گیرد و در تقابل با آن گفتمان‌های دیگری را تعبیه می‌کنند.
سردار خرم ادامه داد: اگر امروز آمریکا و غرب حاضر شده با ایران مذاکره کند به دلیل دستیابی کشورمان به غنی سازی ۲۰ درصد است به دلیل تعدد مراکز هسته‌ای و به علت قدرت بازدارندگی دفاعی ایران اسلامی است. وی شناخت و بصیرت را دو عنصر اصلی در بسیج دانشجویی دانست و گفت: بسیج دانشجویی در دانشگاه‌ها نقش کلیدی دارد و نباید نقش آن در فضای بسته خلاصه شود. وی خاطرنشان کرد: واحد درسی فتنه‌شناسی در دروس دانشگاهی باید گنجانده شود تا دانشجویان به صورت عمقی با این مسئله آشنا شوند.
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن