نشست خبری سرمربیان داماش و پرسپولیس پیش از فینال حذفی

برانکو ایوانکوویچ، سرمربی پرسپولیس می‌گوید تیمش آماده بازی با داماش است.

به گزارش ایسنا، برانکو ایوانکوویچ، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در نشست خبری قبل از بازی تیمش با داماش اظهار کرد: خوشحالم از این بابت که برای اولین بار فینال جام حذفی در اهواز است و پرسپولیس در آن بازی می کند. شهری که در آن پرسپولس هواداران زیادی دارد.

وی افزود: امیدوارم فردا مسابقه به خوبی برگزار شود. مسابقاتی که بیشترین تعداد تیم ها در آن شرکت می کنند و افتخار این را داریم که در فینال آن هستیم. امیدواریم که تعداد زیادی از هواداران از بازی لذت ببرند.

او ادامه داد: خلیل زاده و رفیعی محروم هستند. همتی و انصاری مصدوم هستند. با وجود همه مشکلاتی که داریم، ما به عنوان گزینه اصلی قهرمانی به زمین می‌رویم. در این بازی هم مثل همه بازی های گذشته برای برد به زمین می‌رویم. البته به تیم حریف احترام می گذاریم چون نتایج درخشانی در این مدت کسب کرده‌اند. برای هر دو تیم حضور در این بازی، افتخار است. البته به دست کم گرفتن حریف فکر نمی‌کنیم. اراده و تلاش زیادی نیاز خواهیم داشت تا بازی را ببریم.

برانکو در مورد وضعیت جسمانی بازیکنانش هم گفت: بازی بسیار سختی در اصفهان با سپاهان داشتیم. ما هر ۳-۴ روز یک بار مسابقه می دادیم اما بازی اخیر ما با سپاهان نشان داد چه قدر بازیکنان ما برای هر نوع مسابقه‌ای از لحاظ انگیزشی آماده هستند. اما نه خستگی، نه هوا و نه گرما برای ما بهانه ای درست نمی کند.

سرمربی پرسپولیس اضافه کرد: بازیکنان ما انگیزه زیادی دارند چون این موفقیت منحصر به فردی است. تلاش ما این است همه جام ها را کسب کنیم. ما تنها تیمی در جهان هستیم که سه بار پشت سر هم قهرمان شد و همزمان به فینال لیگ قهرمانان رسید. این یک انگیزه بسیار بزرگ برای بازیکنان ما است. با این فینال می خواهیم ثابت کنیم بهترین تیم ایران هستیم. من امروز در باشگاه بودم و در مورد جام حذفی صحبت کردیم. همچنین در مورد بازیکنانی که احتمالا بخواهیم جذب کنیم صحبت کردیم.

سرمربی پرسپولیس ادامه داد: از زمین تا آسمان برای قهرمانی در جام حذفی انگیزه داریم. می‌خواهیم فصل را به بهترین شکل تمام کنیم. این برد برای ما از هر نوع پاداش و انگیزه ای بهتر است. جام حذفی یک مسابقات خاص است و در کنار همه لیگ ها در دنیا و ایران همیشه اتفاقات غیر منتظره در این جام ممکن است رخ بدهد. ما تجربه تلخی برابر قشقایی داریم. در کنار همه احترامی که برای حریف قائل هستیم باید بگویم ما بهترین تیم ایران هستیم و ۳ بار پشت سر هم قهرمان ایران شدیم. نمایش ما را مقابل سپاهان دیدید. به بازیکنانم افتخار می کنم. برای حریف احترام قائل هستیم اما ما گزینه اصلی برد هستیم.

او در پاسخ به این پرسش که در چه زمانی پرسپولیس به قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا می رسد هم بیان کرد: وقتی در مورد این جام حرف می زنیم هیچ تیم و مربی نمی تواند قول قهرمانی بدهد. درست هم نیست مربی یا بازیکنی را برای این مورد تحت فشار قهرمان بدهیم. ما در دو سال گذشته به نیمه نهایی و فینال رسیدیم. ما امسال ۷ امتیاز کسب کردیم و داوران مقصران حذف ما از این دوره بودند.

برانکو در مورد جذب بازیکنان جدید هم توضیح داد: ما لیستی نداده‌ایم و فقط صحبت کرده‌ایم که به چه روشی و چه زمانی بازیکن جذب کنیم. ما قاطعانه قهرمان شدیم و سخت است که بهتر از بازیکنانی که الان داریم جذب کنیم. تنها بازیکن پرسپولیس که قراردادش تمام شده است بشار رسن است. البته نادری هم قرارداد قرضش اش تمام شده است. ما اجباری برای جذب بازیکن جدید نداریم.


سیامک فراهانی، سرمربی تیم فوتبال داماش گیلان در نشست خبری پیش از بازی با پرسپولیس اظهار کرد: از اینکه که در فینال حضور داریم، خیلی خوشحال هستم. ما از ابتدا به فینال نگاه نمی‌کردیم. سعی می‌کردیم در هر مرحله با تمام توان ظاهر شویم. حضور در فینال به ما انگیزه زیادی می دهد. ما برای تماشاگران مان بازی می کنیم و می‌خواهیم آنها را خوشحال کنیم.

او در مورد پرسپولیس هم گفت: پرسپولیس بهترین تیم ایران است. وقتی تیمی ۳ سال قهرمان ایران می شود حرفی برای تعریف نمی ماند. بزرگترین انگیزه ما هواداران ما هستند تا آنها را راضی نگه داریم. حضور در فینال برای بازیکنان و مربی هم انگیزه زیادی دارد. ما در ابتدا به بازی های حذفی به عنوان بازی تدارکاتی نگاه می کردیم.

فراهانی در مورد آب و هوا اهواز هم بیان کرد: در مورد شرجی بودن اینجا هم باید بگویم که برای ما خیلی خوب است و ما وقتی فهمیدیم اهواز میزبان است، خوشحال شدیم. در مورد گرما هم باید بگویم شرایط برای هر دو تیم یکسان است.

او ادامه داد: ما مدتی هست که از کوران مسابقات به دور هستیم. همه کمبودها را امیدواریم با انگیزه و میل به پیروزی جبران کنیم. بازی در ورزشگاه فولاد هم به هر مربی و بازیکنی انگیزه می‌دهد. امیدوارم همه ورزشگاه‌های ما همین گونه پیشرفته باشند.

فراهانی اضافه کرد: چه بازی تهاجمی و چه تدافعی تیم ما باید شجاع باشد. ما فردا دقایق زیادی را بدون توپ خواهیم بود اما باید شجاع باشیم. من تیم اتلتیکو مادرید را به همین خاطر تحسین می کنم.

او در مورد ماجرای شکست تیمش برابر نیروی زمینی ارتش در پلی آف لیگ دسته دو هم اظهار کرد: ما روز خیلی بدی داشتیم. ۱۵ هزار نفر به ورزشگاه آمده بودند و خیلی از تماشاگران گریه می کردند اما ما تصمیم گرفتیم در مورد مسائل داوری صحبت نکتیم و این موضوع را به مدیریت بسپاریم.

او در پایان گفت: وقتی شما وارد فینال می‌شوید، رویایی دارید. ما رویایی داریم و باید برای آن خیلی بجنگیم. با اینکه شانس اول قهرمانی پرسپولیس است اما ما هم می‌خواهیم به رویایی که آرام آرام به آن نزدیک شدیم، دست پیدا کنیم.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا