آیا تاکنون از خدمات نئوبانک‌ها استفاده کرده‌اید؟

نمایش نتیجه

Loading ... Loading ...

اطلاعات تازه از همسر بازداشت‌‌شده البغدادی

همسر سرکرده اصلی گروهک تروریستی داعش با نام جعلی قصد داشت فرار کند و سرویس های اطلاعاتی غرب در فعالیت های همسر این تروریست، نقش اصلی را ایفا می کردند.
به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه «واشنگتن پست» گزارشی را درباره «سجی دلیمی» منتشر کرد که گفته می شود همسر «ابوبکر بغدادی» سرکرده اصلی گروهک تکفیری داعش است.
به گزارش این روزنامه و با استناد به اظهارات مسئولان نظامی لبنان، دلیمی که اکنون در یکی از زندان های لبنان به سر می برد، با مدارک جعلی هویت اصلی خود را پنهان کرده بود؛ مدارکی که نشان می داد وی یک شهروند سوری به نام «ملک عبدالله» است، ولی در پایایان مسئولان نظامی به این مسئله پی بردند که این شخص، سجی الدلیمی-شهروند عراقی- است که 6 سال پیش و به مدت کمتر از سه ماه با بغدادی ازدواج کرده بود.
در این گزارش آمده است، ارتش لبنان دلیمی را در نوامبر سال 2014 به همراه دختربچه ای بازداشت کردند که احتمالا دختر سرکرده اصلی داعش است.
بنا بر این گزارش، دلیمی دست کم سه بار ازدواج و در چندین کشور در خاورمیانه زندگی کرده است.
 این در حالی است که مسئولان نظامی لبنان، او را زنی با اراده و مستقل توصیف کردند.
واشنگتن پست در ادامه می افزاید: دلیمی در سال گذشته صدها هزار دلار به تروریست های اهل سنت رسانده است؛ کسانی که در طول مرزهای لبنان و سوریه فعالیت می کنند.
مسئولان نظامی لبنان همچنین تأکید کردند که برای دلیمی کاری نداشت که وارد اردوگاه های پناهندگان سوری در شهر کوهستانی عرسال واقع در شمال لبنان شود. به گفته آنها، «حمید الدلیمی» پدر سجی، وی را تشویق کرده بود که ازدواج با بغدادی را بپذیرد.
به گزارش این روزنامه آمریکایی، دلیمی با یک مرد عراقی دیگر ازدواج کرده بود و از وی دو پسر دارد. اما دختر وی که 5 سال دارد، دختر بغدادی است.
مسئولان لبنانی در ادامه اظهارات خود تصریح کردند که دلیمی بیش از 200 هزار دلار از طریق حواله های بانکی و مؤسسات خیریه دریافت و آن را در میان تروریست ها پخش کرده است.
سرویس های امنیتی لبنان نیز اعلام کردند که فعالیت دیلمی از طریق سرویس های اطلاعاتی غرب صورت می گرفته است.
انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا