محکومیت 35 ضربه شلاق دانشجو با شکایت تهمینه میلانی

در تاریخ 25 اردیبهشت، دادگاه بهرام مهیار اصل برگزار شد. آقای بهرام اصل بنا بر شکایت خانم”تهمینه میلانی” به دادگاه فراخوانده شده است. خانم میلانی مدعی ست ایشان مخل نمایشگاه نقاشی نخست او شده است و به شکل سازماندهی شده، قصد بر هم زدنِ نمایشگاه خانم میلانی را داشته است. همچنین در کیفرخواست مذکور خانم میلانی مدعی بوده اند آقای بهرام اصل ایشان را تهدید کرده است.

به گزارش رکنا ، مهیار بهرام اصل دانشجوی نقاشی به اتهام “توهین” به تهمینه میلانی، کارگردان، به ۳۵ ضربه شلاق محکوم شد. این حکم به صورت تعزیری صادر شده، با توجه “به اوضاع و احوال موثر، شرایط روانی حاکم و جوانی متهم و پیش‌بینی اصلاح او و فقدان سابقه کیفری موثر” اجرای حکم برای سه سال به تعلیق درآمده است.

مهیار بهرام اصل، دانشجوی نقاشی، از اتهام تهدید که از سوی خانم میلانی عنوان شده بود تبرئه شده است.

مهیار بهرام اصل در اعتراض به برگزاری نمایشگاه نقاشی‌های خانم تهمینه میلانی با عنوان “فیلم‌هایی که نساختم” در تابستان سال گذشته در گالری ایوان تهران حاضر شد و در آن‌جا هم‌زمان با نمایش لایو در اینستاگرام به بحث پرداخت که در نهایت تنش ایجاد شد.

منتقدان برگزاری آن نمایشگاه، خانم میلانی را متهم به “کپی‌کاری” از آثار دیگران می‌کردند و گروهی نیز اعتراض داشتند که سینماگران “با استفاده از شهرت خود و بدون دانش و تجربه کافی” در هنرهای دیگر ورود می‌کنند و برای مثال در حوزه نقاشی به گالری‌ها به راحتی دسترسی دارند در صورتی که این امکان در دسترس نقاشان جوان نیست.

شکایت تهمینه میلانی از مهیار بهرام اصل و حکم صادره به موضوع تازه‌ای برای اعتراض به تهمینه میلانی در شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده است.

همزمان، علاقمندانِ واقعی هنر نیز با ایجادِ هشتگِ #مهیار_بهرام_اصل_تنها_نیست در فضای مجازی؛ کوشیدند از ایشان حمایت کنند.

این حکم نشان می دهد شکایت کردن در مقابل انتقاد مسیر خوشایندی نیست و تحریریه اقتصاد هنر آنلاین در کنار دیگر اهالی هنر امیدوار است اتفاقاتِ این چنینی در عرصه‌ی هنر معاصر ایران تکرار نشوند و مدعیانِ هنرِ حرفه ای در مقابلِ انتقاد ها موضعِ خردمندانه تری اتخاذ کنند.

انتهای پیام

کلیک کنید
سایت دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا