وزارت علوم شبهه‌ی تقلب را بررسی نکرد

اعتراض ۱۵۴ نفر از مدیران مسوول واجد شرایط رای به بروز تخلفات گسترده در انتخابات شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشگاهی وزارت علوم، بر خلاف ماده ۶۱ شیوه نامه برگزاری انتخابات در این شورا طرح نشد.

محمدحسن احمدی نماینده مدیران مسوول در شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشگاهی در این باره به خبرنگار انصاف نیوز گفت: مسوولان دولتی عضو شورای مرکزی ناظر، از طرح و بررسی اعتراض ۱۵۴ مدیرمسوول واجد شرایط رای نسبت به بروز تخلفات گسترده در انتخابات نشریات دانشجویی در جلسه‌ی پنجشنبه‌ی شورای مرکزی ناظر جلوگیری کردند و نوع مواجهه و تصمیم آنها این شائبه را به وجود آورد که برای رد اعتراضات هماهنگی قبلی انجام شده است. این در حالی است که بند ۱ ماده ۶۱ شیوه نامه برگزاری انتخابات، شورای مرکزی ناظر را موظف به بررسی کلیه اعتراضاتی می کند که توسط تعدادی از واجدین شرایط رای (که باید بیش از تعداد شرکت کنندگان در انتخابات باشند) امضا و تحویل شده باشد.

احمدی افزود: این برای اولین بار است که آنچنان اتفاق نظری درباره بروز تخلفات گسترده در انتخابات نشریات دانشجویی وجود دارد که ۱۵۴ مدیرمسوول واجد شرایط رای به انتخابات اعتراض کرده‌اند.

نماینده مدیران مسوول در شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشجویی، جلوگیری از طرح این اعتراض را ناشی از عزم مسوولان وزارت علوم برای تحمیل یک انتخابات پر از تخلف و پر ابهام به نشریات دانشجویی دانست و گفت: مشخصا از قبل برنامه‌ریزی شده بود که با ارائه بهانه‌هایی بر خلاف نص صریح ماده ۶۱ شیوه‌نامه، جلوی طرح هر اعتراضی را در شورا بگیرند. دلیلش هم برای ما روشن است؛ خودشان می‌دانند انتخابات نشریات دانشجویی امسال را چگونه برگزار کردند و می‌دانستند اگر موضوع اعتراض در شورا طرح شود، قطعا این انتخابات قابل تایید نیست.

احمدی اصرار وزارت علوم بر قانون شکنی و تضییع حق فعالان نشریات دانشجویی را غیرقابل قبول دانست و گفت: جای تعجب است که در دولت آقای روحانی، وزارت علومی داریم که این چنین واضح و روشن حق فعالان دانشجویی را نادیده می گیرد و از انجام هر تخلفی برای سرپوش گذاشتن بر روی تخلفات قبلیش هیچ ابایی ندارد.

ابهام تقلب در انتخابات کمیته‌ی ناظر بر نشریات وزارت علوم

آیا موقعیت تشکل‌های دانشجویی در دانشگاه برابر است؟

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/bNHJv
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن