بیانیه یک تشکل اصلاح طلب در آستانه ی ۲۲ بهمن

انجمن اسلامی معلمان استان کهگیلویه و بویر احمد در آستانه ۲۲ بهمن بیانیه ای صادر کرد.
به گزارش دریافتی انصاف نیوز، در این بیانیه آمده است:
اَللّهم انک تعلم انه لم یکن الذی کانَ منّا مُنافسه فی سلطان و لا التماس شیء من فضول الحطام و لکن لنرد المعالم من دینک و نظهر الاصلاح فی بلادک فیامن المظلومون من عبادک و تقام المعطّلة من حدودک. نهج البلاغه
خدایا! تو خود می دانی که برای رسیدن به مکنت و سلطنت و متاع دنیایی قیام نکردم بلکه اهدف من عبارتند مهم ترین اهداف حکومت علی(علیه السلام) عبارتند از: اجرای عدالت و احقاق حق، اجرای شریعت و احکام الهی، اصلاحات اساسی در ابعاد سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی، دفاع از مظلومان و ستم دیدگان و مبارزه با ظالمان و ستمگران، تربیت و تأمین رفاه و معیشت زندگی.
در آستانه سی و ششمین سالروز پیروزی انقلاب بزرگ اسلامی ایران، پیروزی عظیم ملت را بر نمادهای ظلم و جور و نشانه های ناراستی و خفقان و بی عدالتی تبریک می گوییم.
بی شک پیروزی انقلاب مرهون رشادتها و شجاعتهای مردم فداکار و مسلمانی است که خواستار نفی هرگونه سلطه و استبداد و زجر و زنجیر بودند. آنان که به خودآگاهی و بازگشت به خویشتن اسلامی خود تحت رهبری زعیم عالیقدرشان حضرت امام خمینی (ره) شهادت را به جان خریدند تا خود و دین در بندشان را از عمال جور و ستم رهایی بخشند.
در این بیانیه با انتقاد به محدودیت برخی از کسانی که آنها را فرزندان راستین انقلاب خوانده اند، آمده است: از مسوولین امر و خصوصا رییس جمهور که بارها و بارها در جهت تلاش برای رفع [محدودیت] وعده داده بودند، اقدام عملی در این راه که به همدلی و اعتماد میان مردم و مسئولین می انجامد را خواستاریم.
چنانکه شهید مطهری از تئوری پردازان انقلاب به رخنه فرصت طلبان توجه می دهد و از آثار شوم آن بازگو می نماید، شایسته است در بهار آزادی، آزادی انقلابیون رقم خورد و با فرصت طلبانی که برای دگرگون کردن انقلاب از هیچ کوششی دریغ نکردند و به هر نوع دزدی و دروغ دست یازیدند تبری جسته شود و مردم در جریان فسادهای ساختاری آنها قرار گیرند.
” رخنه و نفوذ افراد فرصت طلب در درون یک نهضت از آفت های بزرگ هر نهضت است. وظیفه ی بزرگ رهبران اصلی اینست که راه نفوذ و رخنه اینگونه افراد را سد نمایند. هر نهضت مادام که مراحل دشوار اولیه را طی می کند سنگینیش بر دوش افراد مؤمن مخلص فداکار است، اما همین که به بار نشست و یا لااقل نشانه های بار دادن آشکار گشت و شکوفه های درخت هویدا شد، سر و کله افراد فرصت طلب پیدا می شود. روز به روز که از دشواری ها کاسته می شود و موعد چیدن ثمر نزدیک تر می گردد، فرصت طلبان محکم تر و پر شور تر پای علم نهضت سینه می زنند تا آنجا که تدریجا انقلابیون مؤمن و فداکاران اولیه را از میدان به در می کنند.
این جریان تا آنجا کلیت پیدا کرده که می گویند: “انقلاب فرزند خور است” گویی خاصیت انقلاب اینست که همین که به نتیجه رسید فرزندان خود را یک یک نابود سازد. ولی انقلاب فرزند خور نیست، غفلت از نفوذ و رخنه ی فرصت طلبان است که فاجعه به بار می آورد. جای دوری نمی رویم. انقلاب مشروطیت ایران را چه کسانی به ثمر رساندند؟ و پس از به ثمر رسانیدن چه چهره هایی پست ها و مقامات را اشغال کردند؟ و نتیجه ی نهایی چه شد؟
سردار ملی ها و سالار ملی ها و سایر قهرمانان آزادی خواه، همه به گوشه ای پرتاب شدند و به فراموشی سپرده شدند و عاقبت با گرسنگی و در گمنامی مردند، اما فلان الدوله ها که تا دیروز زیر پرچم استبداد با انقلابیون می جنگیدند و طناب به گردن مشروطه چیان می انداختند، به مقام صدارت عظمی رسیدند و نتیجه نهایی، استبدادی شد به صورت مشروطیت.
فرصت طلبی تأثیر شوم خود را در تاریخ صدر اسلام نشان داد در دوره ی عثمان، فرصت طلبان جای شخصیت های مؤمن به اسلام و اهداف اسلامی را گرفتند، طریدها وزیر شدند و کعب الاحبارها مشاور و اما ابوذرها و عمارها به تبعیدگاه فرستاده شدند و یا در زیر لگد مچاله شدند.
چرا قرآن کریم میان انفاق و جهاد قبل از فتح مکه و انفاق و جهاد بعد از فتح مکه و در حقیقت میان مؤمن منفق مجاهد قبل از فتح و مؤمن منفق مجاهد بعد از فتح فرق می گذارد: «لایستوی منکم من انفق من قبل الفتح و قاتل، اولئک اعظم درجة من الذین انفقوا من بعد و قاتلوا و کلا وعدالله الحسنی والله بما تعملون خبیر»؛ «آنان که پیش از فتح انفاق و جهاد کردند (با دیگران) همانند نیستند. آنان از نظر درجه بزرگترند از کسانی که بعد از فتح انفاق و جهاد کردند و خداوند به همه وعده نیکی داده و خداوند به آنچه می کنید آگاه است.»
سر مطلب واضح است. پیش از فتح مکه هر چه بود دشواری و تحمل مشقت بود، ایمان ها خالص تر و انفاق ها و جهادها بی شائبه تر و از روحیه ی فرصت طلبی دورتر بود، بر خلاف انفاق و جهاد بعد از فتح که در آن حد از بی شائبگی نبود. همچنین قرآن درباره ی مجاهدین اولین می فرماید: بیست نفر شما برابر با دویست نفر از کافران است. ولی همین که عناصر دیگر که هنوز روح اسلامی کاملا در آنها دمیده نشده بود و دقیقا مؤمن به اهداف انقلاب اسلامی نبودند وارد شدند -و در آن هنگام می شد اسلام را یک فرصت تلقی کرد- می گوید صد نفر شما با دویست نفر دشمن برابری می کند.
نهضت را اصلاح طلب آغاز می کند نه فرصت طلب و همچنین آن را اصلاح طلب مؤمن به اهداف نهضت می تواند ادامه دهد نه فرصت طلب که در پی منافع خویش است. به هر حال مبارزه با رخنه و نفوذ فرصت طلبان علی رغم تظاهرات فریبنده شان یکی از شرایط اصلی ادامه ی یک نهضت در مسیر اصلی است. ” شهید مرتضی مطهری
همراه مردم در ۲۲ بهمن خواهیم بود و فریاد آزادی سر خواهیم داد.
انجمن اسلامی معلمان استان کهگیلویه و بویر احمد
۲۱/۱۱/۹۳
انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/5yF2X

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن