عصبانیت ترامپ از کاپیتان تیم ملی فوتبال زنان آمریکا

جمله «پایم را در کاخ سفید لعنتی نمی گذارم» که روز گذشته توسط کاپیتان تیم ملی فوتبال زنان آمریکا عنوان شد، مطابق معمول واکنش تند توییتری «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا را به همراه داشت.

به گزارش ایرنا ترامپ که از چند روز پیش تنش لفظی را با «مگان راپینو» کاپیتان زنان آمریکا بر سر رد دعوت احتمالی ترامپ برای حضور در کاخ سفید آغاز کرده، در واکنشی توییتری گفت که راپینو «قبل از حرف زدن باید کارش را درست انجام دهد.»

هافبک ۳۳ ساله آمریکایی پس از به ثمر رساندن ۲ گل تیمش در پیروزی ۲ بر یک آمریکا مقابل اسپانیا در یک هشتم جام جهانی زنان، کمک بزرگی به آمریکایی در راه دفاع از عنوان قهرمانی‌شان کرد و حالا این تیم در یک چهارم باید به مصاف فرانسه میزبان برود.

ستاره آمریکایی که به رک گویی و انتقاد از سیاست های ترامپ شهرت دارد در مصاحبه ای با بیان اینکه در صورت قهرمانی در جام جهانی دعوت رسمی رئیس جمهوری برای حضور در کاخ سفید را نخواهد پذیرفت به تیتر نخست روزنامه ها بدل شد.

راپینو گفته بود: «قصد ندارم به کاخ سفید لعنتی بروم.»

کاپیتان تیم زنان آمریکا در ادامه گفته بود که وی برخلاف دوران ریاست جمهوری «باراک اوباما» در سال ۲۰۱۵، در حال حاضر انتظار دریافت چنین افتخاری را هم ندارد و در ادامه گفته بود: کسی هم ما را دعوت نمی کند.

ترامپ در توییتر نوشت: مگان راپینو بازیکن تیم فوتبال زنان فقط در مورد این موضوع حرف زده است “اگر قهرمان شویم به کاخ سفید لعنتی نمی روم”؛ به غیر از ان بی ای (لیگ بسکتبال حرفه ای آمریکا)، مالکان باشگاه ها، لیگ ها و تیم ها عاشق آمدن به کاخ سفید هستند. من هوادار پر و پا قرص تیم ملی آمریکا و فوتبال زنان هستم اما مگان باید قبل از حرف زدن در درجه اول قهرمان شود! کار را تمام کن!

وی در ادامه نوشت: ما تا به حال نه مگان نه تیم را دعوت نکرده ایم اما حالا صرف نظر از نتیجه تیم را دعوت می کنم. به پرچم و پیراهن کشورت افتخار کن. آمریکا کارش را فوق العاده انجام می دهد!

راپینو با الهام گرفتن از اعتراض نمادین «کالین کاپرنیک» بازیکن اسبق تیم راگبی سان فرانسیکو فورتی ناینرز در واکنش به قساوت پلیس آمریکا و تبعیض جنسیتی به سبک خود دست به اعتراض زده است.

راپینو ۳۳ ساله نخستین ورزشکار سفیدپوستی بود که پیش از آغاز یک رویداد ورزشی در سال ۲۰۱۶ در هنگام پخش شدن سرود ملی آمریکا زانو زد. این در حالی است که مطابق قوانین کشور آمریکا، این کار بی احترامی به پرچم کشور محسوب می‌شود.

راپینو نیز در جریان جام جهانی زنان به سبک خود به اعتراض به سرود ملی آمریکا ادامه داد و در حالی که باقی بازیکنان با قرار دادن دست‌های خود روی سینه‌شان با سرود ملی همخوانی می‌کردند، بدون هیچ حرکتی تنها سکوت کرد.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/TBChN
برچسب ها

نوشته های مشابه

پیام

  1. بگو تشریف بیار پارک پلیس تهران تا وقتی برگشتی قدر آزادی و شرافت انسانی بدونی و با جان و دل این ارزش آزادی رو پاس بداری خانم محترم

    1. پارک پلیس مگه چه اتفاقی افتاده ؟! یه عده با انجام چندین منکر بزرگ از جمله خشونت، گرفتن و کشیدن بدن ، و غیره یک بانویی رو از منکری نه چندان بزرگ (به فرض پذیرش دو فرض وقوع منکر و منکر بودن فعل منکر شمرده شده) نهی کردند !!! فقط همین ! این یعنی برخوردی کاملا کارشناسی ! در مواجهه با نسل نوجوان و جوان که ذاتا از نظر روانشناسان با هنجارهای گذشته ناسازگاره چون به دنبال هنجارهای خودشه که اینگونه ساختار خلقت، تحول و تغییر رو در نسل بشر تضمین می کنه که منجر به پیشرفت می شه. ما هم که خسته شدیم از اینهمه پیشرفت !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن