نظر عارف درباره ی بازرگان، هاشمی، خاتمی و احمدی‌نژاد

رئیس بنیاد امید ایرانیان نسبت به تلاشهای که برای حذف اصلاح طلبان انجام می دهند هشدار داد و گفت اینگونه تحرکات برای کشور خطرناک است.
به گزارش امید، دکتر محمدرضا عارف، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشست مجمع جوانان اصلاح طلب استان گلستان با تمجید از شخصیت سید محمد خاتمی او را فردی با ویژگی‌های مثبت و انسانی اخلاق مدار توصیف کرد که به سیاست نگاه فرهنگی دارد.
محورترین مباحث صورت گرفته از سوی عارف در این نشست پرشور در پی می آید:
تفکر اصلاحات ریشه در آرمانهای انقلاب دارد و رسالتی که برای اصلاح طلبان قائل هستیم توجه به ارزشهاست.
*به دنبال سیاست مبتنی بر اخلاق هستیم.
*جریان رقیب به دنبال حذف اصلاح طلبان بود و این تفکر که جریان اصلاح طلب حذف شود برای کشور خطرناک است.
*نظامی که به آن وفادار هستیم در خیر و شرش مسئولیم و در این نظام پیروزی و شکست یکی است.
*واقعیات جامعه را باید درک کرد.دولت یک شبه نمی تواند معجزه کند اگر مشکلات یک شبه حل شد یک شبه هم مجددا مشکلات بر می گردد.تگاه اصلاحات نگاهی تدریجی و مستمر است.
*نظام هزینه های زیادری برای بداخلاقی های برخی افراد و مسئولین پرداخت کرده است.
*در اصلاحات”من” معنا ندارد”. خرد جمعی و سعه صدر از ویژگی های بارز تفکر اصلاح طلبی است.
*باید به دنبال پیروزی تفکر اصلاحات باشیم .ما اعتقاد به اصلاحات مستمر داریم.حرکات جهشی و ناگهانی هیچ ارتباطی با اصلاح طلبی ندارد.
*در انتخابات 92 جوانان نسل اولی ها را به میدان فرستادند.اعتراف می کنم سهم جوانان در خلق حماسه 24 خرداد 92 سهم بسزایی بود.
*انتخابات مجلس آینده فرصتی است که تشکلهای اصلاح طلب فعالیت خود را آغاز کنند.
*تقویت تشکلهای مدنی و ماندگاری آنها از جمله برنامه های محوری اصلاحات است.
*برخلاف تصور عده ای که می گویند گفتمان اصلاحات فقط در بین نخبگان طرفدار دارد باید بگویم این گفتمان در توده های مختلف مردم نفوذ دارد.
*همراهی همسرم در ایام انتخابات ریاست جمهوری بر اساس اعتقادم به جایگاه زنان است زمانی که معاون اول بودم در سفرهای خارجی همسرم همراهم بود.در سفر به ترکیه حجاب همسرم مورد توجه همسران دولتمردان وقت ترکیه قرار گرفت و این حجاب باعث الگو برداری آنها شد و رسانه های ترکیه بسیار روی این موضوع مانور دادند.
*باید از ظرفیت های زنان به نحو شایسته ای استفاده کنیم.
*در قضیه کناره گیری ام از انتخابات بعد از جلسه طولانی با همکاران و مشاورانم و شنیدن نظرات موافقین و مخالفین انصراف ،تصمیم به کناره گیری از انتخابات کردم.و تصمیمی که گرفته شد تصمیم شخصی نبود.
*در مناظره انتخاباتی اگرچه برخی سوالات بی ربط پرسیده شد و از قبل هم گفته بودم در صورت طرح چنین سوالاتی واکنش نشان خواهم داد ولی در مجموع به نظر می رسد اینگونه مناظره ها بیشتر تشریفاتی باشد.
*آقای خاتمی دارای ویژگی های ارزشی بسیاری هستند. ایشان یک چهره اخلاق مدار هستند که به سیاست نگاه فرهنگی دارد. آقای خاتمی فردی عاطفی است و سعه صدر ایشان مثال زدنی است.
*درخصوص همکاری من با دولت آقای روحانی در سمت معاون اولی باید بگویم چنین سمتی به من پیشنهاد نشد ولی با توجه به تجربه ای که از دوم خرداد 76 کسب کردم که بعد از آن اکثر اصلاح طلبان وارد قدرت شدند و نتوانستیم سرمایه عظیم ایجاد شده را محافظت نماییم در این دوره تصمیم گرفتم با استفاده از این تجریه مسئوایت اجرایی را قبول نکنم و از سرمایه اجتماعی ایجاد شده پس از انتخابات 92 حفظ کنم.
*فرزند ارشدم به عنوان یکی از مشاورین من در کنارم هست و رابطه عاطفی با من دارد. زمانی که می گویم به جوانان اعتقاد دارم یکی از جوانان فرزندم است.
واکنش به برخی جملات و اسامی مطرح شده از سوی مجری:
شاه رفت: انقلاب پیروز شد
مهندس بازرگان: چهره اخلاقی و الگویی برای من بعنوان یکی از بچه های دانشکده فنی دانشگاه تهران
آزادی خرمشهر: افتخاری برای نظام
نخست وزیر دوران دفاع مقدس: مهندس میرحسین موسوی
آیت الله هاشمی رفسنجانی: یکی از استوانه های نظام که حضور شان برای انقلاب موثر بوده است.
محمود احمدی نژاد: رئیس جمهور دوره های نهم و دهم به عملکرد ایشان انتقادهای زیادی داشتم که در جریان انتخابات ریاست جمهوری مطرح کردم.نقد جدی به جریان سیاسی که ایشان را بر سر کار آورد داشتم البته تاریخ را نمی توان پاک کرد.
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا