پروژه زیست محیطی اتحادیه اروپا در ایران اجرا می‌شود

سرتیم نمایندگان اتحادیه اروپا در حوزه محیط زیست، با اشاره به هدف سفر این هیأت به استان خوزستان و اجرای پروژه زیست محیطی در حوزه مدیریت هوا و آب، گفت: مدت زمان اجرای این پروژه سه سال و در جهت همکاری مشترک اتحادیه اروپا با وزارت نیرو در زمینه مدیریت منابع آب و سازمان محیط زیست در زمینه آلودگی هوا و پسماند است.

به گزارش ایسنا منطقه خوزستان، آنیتا ریچ در جلسه کارگروه پسماند که روز یکشنبه (۹ تیر) با حضور هیأت نمایندگان اتحادیه اروپا در حوزه محیط زیست، در استانداری خوزستان برگزار شد، با اشاره به سفر به خوزستان در قالب تفاهم‌نامه همکاری بین ایران و اتحادیه اروپا اظهار کرد: کارشناسان این هیأت اروپایی از سه کشور اتریش، آلمان و فنلاند هستند و در جریان این سفر و بازدیدها، سازمان حفاظت محیط زیست، نهادها و سازمان‌های مرتبط دیگر اطلاعات خوبی در اختیار ما قرار گذاشتند.

وی با اشاره به هدف سفر این هیأت اروپایی به خوزستان و اجرای پروژه زیست محیطی در خصوص مدیریت هوا و آب، گفت: مدت زمان اجرای این پروژه سه سال و در جهت همکاری مشترک اتحادیه اروپا با وزارت نیرو در زمینه مدیریت منابع آب و سازمان حفاظت محیط زیست در زمینه آلودگی هوا و پسماند است. همچنین تأمین مالی این پروژه توسط اتحادیه اروپا و سازمان محیط زیست آلمان انجام می‌شود.

ریچ تصریح کرد: انتخاب خوزستان به عنوان استان پایلوت در زمینه آلودگی هوا و پسماند قابل درک است زیرا طبق آن چیزی که متوجه شدم خوزستان ستون اقتصاد ایران است و می‌تواند منفعت زیادی برای مردم داشته باشد البته همراه با خود چالش‌های زیادی نیز خواهد داشت.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا