خرید تور تابستان

ساختمان اصلی مصلای لواسان مجوز ساخت ندارد؟!

ایلنا در خبری با تیتر «نامه جمعی از شهروندان لواسان به شورای سیاستگذاری ائمه جمعه» نوشت: «جمعی از شهروندان، نخبگان و فرهیختگان لواسان در نامه‌ای سرگشاده خطاب به رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خواهان حضور اعضای این شورا در لواسان شدند».

امام جمعه‌ی لواسان البته در توییتی به آن واکنش نشان داد:


گزارش نامه

در بخشی از این نامه با اشاره به اینکه ما جمعی از شهروندان، نخبگان و فرهیختگان لواسان از شورای محترم سیاستگذاری ائمه جمعه انتظار داریم به ماجرای ساخت و سازها در لواسان و اظهاراتی که پیرامون آن در نماز جمعه مطرح می‌شود، ورود کنید، آمده است: مدتی قبل امام جمعه محترم در تلویزیون اظهار داشت که ساخت و سازهای غیرمجاز در لواسان خارج از حیطه اختیار مسئولین این شهر است و از سطوح بالا مدیریت می‌شود، هفته گذشته که اداره جهاد کشاورزی برخی ساخت وسازهای غیر مجاز را تخریب کرد، ایشان در رسانه‌ها موضع گرفتند که من هرگز نخواسته‌ام با مردم برخورد کنید، من فقط خواستم بگویم با دانه درشت‌ها و آقازاده‌ها برخورد شود.

در ادامه این نامه ادعا شده است: در نماز جمعه این هفته، برخی نمازگزاران در طوماری که از جناب آقای رئیسی ریاست محترم قوه قضاییه برای بازدید سرزده از لواسان دعوت کردند، مدعی شده‌اند مقصر کوه خواری و … ، مسئولان منطقه هستند، این تناقض آشکار تنها می‌تواند اذهان عمومی را نسبت به شهر لواسان بدبین کند.

ساختمان اصلی مصلی مجوز ساخت ندارد!

در ادامه این نامه خطاب به شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ادعا شده است:  ساخت سوله بیش از 1000 متری ستاد نمازجمعه و یا حتی ساختمان اصلی مصلی، با تخریب کوه، هیچ‌گونه مجوزی از نهادهای مربوطه ندارد!

نویسندگان نامه این اقدام را مصداق بارز کوه‌خواری در شهر لواسان در سال‌های اخیر عنوان کرده‌اند!

در این نامه با گلایه از اظهارات امام جمعه لواسان آمده است: رئیس محترم حوزه قضایی لواسان چندی پیش طی سخنانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه لواسان اعلام کرد در 2 سال گذشته لواسان شاهد کمترین میزان تخلف در ساخت و ساز بوده است، حال بعد از گذشت کمتر از چند ماه، امام جمعه محترم بعد از نزدیک به 4 الی 5 سال سکوت اعلام می‌کند که ساخت و ساز در شهرک‌های باستی و کلاک تخلف آشکار است، که این سوال پیش می‌آید مگر ساخت و ساز دو شهرک طی یک شب یا یک هفته اتفاق افتاده است، چرا در سال‌های گذشته برخورد رسانه‌ای با این موضوعات صورت نگرفته است؟

در ادامه این نامه آمده است: شهرک باستی و ساخت‌ و سازهای صورت گرفته در آن به سال ۱۳۸۲ برمی‌گردد و امام جمعه محترم لواسان هم بیش از ۴ سال است که در این کسوت مشغول به خدمت می‌باشد اما تاکنون هیچ صحبتی در خصوص تخلفات صورت گرفته در این منطقه نکرده بودند.

درخواست از رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه برای شنیدن صدای شهروندان لواسان

نویسندگان نامه تاکید کردند: ما فرهیختگان لواسان از اینکه امام جمعه محترم دغدغه برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز دارند، خوشحال می‌شویم و درخواست داریم ریاست محترم شورای سیاستگذری ائمه جمعه سراسر کشور قدم بر چشم ما نهاده و به صورت سرزده به لواسان بیایند و اظهارات ما شهروندان را در مورد برخی تخلفات احتمالی صورت گرفته بشنوند.

در بخش دیگری از این نامه با بیان اینکه امام جمعه محترم حتی در شهر لواسان زندگی هم نمی‌کند، آمده است: متاسفانه با انتشار برخی اظهارات بعضا نادرست، کار به جایی رسیده که نه تنها اشتغال شهروندان با مشکل مواجه شده بلکه هیچ سرمایه‌گذاری دیگر رغبتی برای فعالیت در این شهر ندارد و بسیاری از شهروندان و خانواده قشر کارگر با مشکلات جدی مواجه شده‌اند.

در ادامه این نامه آمده است: در طول دو سال گذشته نه تنها ساخت و سازهای غیرمجاز به کمترین حد ممکن رسیده بلکه بیشترین حجم تخریب و مقابله نیز در شهر لواسان صورت گرفته که منجر به ناراحتی شهروندان شده است.

در پایان این نامه ادعا شده است: مردم لواسان چندی پیش نیز از امام جمعه محترم درخواست کردند که مراقب برخی از افراد باشند! تا این گونه حیثیت و اعتبار مردم منطقه و همچنین مدیرانی که در مبارزه با فساد لحظه‌ای کوتاه نیامده‌اند، مخدوش نشود.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا