خرید تور تابستان

روایت سردار کوثری از علت تغییر رییس سازمان بسیج

سردار کوثری، جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله تهران در پاسخ به سؤالی درباره علت تغییر رئیس سازمان بسیج مستضعفین می‌گوید: طبیعی است وقتی دولتی عوض می‌شود و رئیس‌جمهوری جدید سرکار می‌آید، وزرایش را تغییر می‌دهد.

اسماعیل کوثری درباره سوابق رئیس جدید سازمان بسیج مستضعفین به ایرناپلاس می‌گوید: آقای سلیمانی سابقه درخشانی هم در زمان هشت سال دفاع مقدس و هم زمانی که کار را با بسیج و یگان‌های رزم شروع کردند، دارند. ضمن اینکه ایشان آگاهی و تسلط خوبی در رابطه با بسیج نیز دارد.

او اضافه می‌کند: ان‌شاءالله ایشان با حمایت فرماندهان جانبی، فرمانده کل سپاه و همچنین همکاری زیرمجموعه خود بتوانند موفق باشند و به اهدافی که بسیج در برنامه پنج‌ساله ششم دارد و همچنین برنامه‌ای که برای بسیج در آینده مشخص شده است، برسند.

کوثری در پاسخ به این سوال که میانگین حضور فرماندهان سپاه در قامت رئیس سازمان بسیج مستضعفین بیش از سه سال است، آیا تغییر زودهنگام سردار غیب‌پرور معنی خاصی دارد، می‌گوید: اینسوال را باید از فرمانده کل سپاه پرسید. به هرحال با جابه‌جایی فرمانده کل سپاه این تغییر و تحولات صورت گرفته است.

او می‌افزاید: طبیعی است وقتی دولتی عوض می‌شود و رئیس‌جمهوری جدید سرکار می‌آید، وزرایش را عوض می‌کند. در اینباره (تغییر رئیس سازمان بسیج مستضعفین) نیز باید از تصمیم‌گیرنده یعنی فرمانده کل سپاه سوال کرد.

چهارشنبه هفته گذشته، رهبر انقلاب اسلامی طی حکمی غلامرضا سلیمانی را جانشین غلامحسین غیب‌پرور و به سمت رئیس سازمان بسیج مستضعفین سپاه منصوب کردند. غیب‌پرور در آذرماه سال ۹۵ جانشین محمدرضا نقدی شد، اما تنها دو سال و هفت ماه رئیس این سازمان بود. پیش از او، نقدی به مدت حدود هفت سال ریاست سازمان بسیج مستضعفین را بر عهده داشت.

در حکم رهبر انقلاب برای سلیمانی آمده است: «بنا به پیشنهاد فرمانده کل سپاه و نظر به تجارب ارزنده در بسیج و شایستگی، شما را به سمت رئیس سازمان بسیج مستضعفین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب می‌کنم.»

انتهای پیام

 

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا