پیام تسلیت درگذشت فرزند ارشد آیت الله خاتمی

نماینده ی مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی، در پیامی درگذشت سیده فاطمه خاتمی، فرزند ارشد مرحوم آیت الله سید روح الله خاتمی را تسلیت گفت.
به گزارش دریافتی انصاف نیوز، متن پیام محمدرضا تابش در پی می آید:
انا لله و انا الیه راجعون
“از سینه رفتنی نیست این داغ و درد هرگز”
اینک بانگ رحیل صلای هجرت بانوی فرزانه ای شد که حضور سبزش چونان تسلائی بر آلام، رنجها و مهر و مرهم بود. غروب جانسوز سیدۀ خانم فاطمه خاتمی بسان حرمانی پایان ناپذیر و اندوهی ماندگار جان و دل دوستان و دوستدارانش را غرق در سوز و گداز نمود.
او که قلب مهربانش هماره برای محرومان و عشق به مظلومان می تپید در خانواده ای آراسته به زیور علم و تقوا دیده به جهان گشود و با بهره گیری از فضیلت و دانش پدری عالم و روشنفکر و مادری پارسا، سلوک معنوی خود را آغاز کرد. صداقت و پارسائی در گفتار و شیوایی در بیان را از میراث مانای اخلاق نبوی و شکیبائی و پایداری در مصائب و دشواریها را از سیره فاطمی به یادگار گرفته بود.
 مردم خواهی و انسان دوستی و گره گشائی و رهگشائی از مشکلات مردم و فروتنی و سخاوت از خیل نشانه های ملکوتی انسانی بودکه آزادگی و حرمیت را در عشق بخدا و تعبد و تهجد بدرگاه ربوبی جستجو میکرد. فرزند ارشد آیت اله حاج سید روح اله خاتمی بزرگ از زمره شریف ترین انسانهائی بود که در عنفوان جوانی با نقش آفرینی در انقلاب و تشویق و ترغیب زنان و جوانان به حضور بایسته در عرصه های مهم اجتماعی به ایفای مسئولیت پرداخت و از منزلت اجتماعی خود در تربیت نسلی پاک و دین باور و خدوم گام برداشت و با گشودن باب خیر، مستمندان و نیازمندان را مدد و یاری رساند و در  نشر معرفت دین و ارتقاء آگاهی های همشهریان خود اهتمام ویژه ای داشت و چونان جدّ بزرگوار خود هنگام تقدیم فرزند شهیدش به پیشگاه خداوند، صبر و رضاء را پیشه نمود و سرانجام پس از تحمل رنج فراوان، زندگی ساده و شکوهمندش را که سرشار از شرافت و وارستگی بود با هجرت آسمانی به فرجام رسانید.
 اینجانب این ضایعه عظیم را به خاندان نجیب و شریف خاتمی بویژه مادر داغدار و فداکارش سرکار حاجیه خانم ضیائی، اخوان بزرگوار و بالاخص حضرت حجت اسلام و المسلمین جناب اقای سید محمّد خاتمی وهمشیره های مکرمه آن مرحومه و خاندان معزز خلیلی؛ و به همه همشهریان عزیز و ارجمند اردکانی خصوصا خانواده های معزز شهدا تسلیت می گویم و برای آن مهاجر الی الله آرامش در جوار حضرت دوست و حشر با اولیاء کِرامش را از خدای بزرگ آرزومندم و باور دارم که جایگاه برین آن یار سفر کرده منزلتی است رفیع در درگاه الهی و هجرت آسمانی اش شکوه و درخشش آفتاب دیگری است و اینکه:
نعیم هر دو جهان پیش عاشقان به جوی / که این متاع قلیل است و آن عطای کثیر
 
محمدرضا تابش
نماینده مردم اردکان
در مجلس شورای اسلامی
انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه