درب‌ شهرداری مشهد بسته شد، خدمات الکترونیکی شد

نوید رجایی‌پور عضو هیات مدیره‌ی‌ سازمان فاوا شهرداری مشهد از الکترونیکی شدن کارهای شهروندان مشهدی یکی از مناطق خبر داد.

وی در توییتر خود نوشته بود: «به زودی برای اولین بار در کشور مدیریت شهر مشهد مقدس درب‌های شهرداری یکی از مناطق را می‌بندد و شهروندان کلیه‌ی کارهای خودشان را به صورت الکترونیکی می‌توانند پیگیری و انجام دهند، به جرات میشه گفت یک اقدام انقلابی، یک تغییر ملموس، شفاف و برای شهروندان آسان»

رجایی‌پور درباره‌ی این موضوع به انصاف نیوز گفت: «شهرداری مشهد اقداماتی در حوزه‌ی الکترونیکی کردن خدماتش داشته و به طور تقریبی پیشروی این حوزه در کشور است. شهرداری مشهد به صورت پایلوت تلاش کرده که تقریبا 48 سرویسی که به شهروندان ارائه می‌شود را در شهرداری منطقه 12 -که یکی از مناطق در حال توسعه است- به صورت الکترونیکی ارائه دهد.»

وی در ادامه توضیح داد: «از زمانیکه این طرح افتتاح شود، درب مراجعات مردمی را خواهند بست. صرفا یک بخش برای مراجعه کنندگان درنظر گرفته شده است تا اپراتورها به مراجعه کنندگان آموزش دهند و به سوالات آنها در حوزه‌ی الکترونیکی پاسخ دهند.»

وی درباره‌ی این اپراتورها توضیح داد: «اپراتورها دری دیگر از شهرداری را باز کرده‌اند. آنها محیطی درست کرده‌اند که در آن محیط بیشتر اپراتورهای کامپیوتری هستند که فرایند کار را آموزش می‌دهند.  پیش از این، شهروند از ادارات مختلف استعلام می‌گرفت، اما اکنون مسیر و فرایند کار به صورت آنلاین انجام می‌‌شود و حتی پیگیری پرونده در همان لحظه در سایت شهرداری قابل مشاهده است.»

رجایی‌پور در ادامه درباره‌ی نکات مثبت این اتفاق گفت: «آسانی کار برای کاربر یک طرف، از طرف دیگر کارها شفاف است و مشخص می‌شود پرونده در چه  مسیری قرار گرفته است. حتی درصدد این هستند خدمات قانونی که نیازمند حضور مامورین شهرداری در محل بوده را نیز حذف بکنند، که این موضوع در مرحله‌ی بعد اتفاق خواهد افتاد.»

وی در پایان گفت: «در حال حاضر 48 سرویس موجود است، فکر می‌کنم یک سرویس دیگر تا روز افتتاح برای خدمات رسانی آماده شود.»

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا