آیت‌الله جنتی سخنان رهبری درباره‌ی برجام را نمی‌شنود؟

خبرآنلاین نوشت: آیت‌الله جنتی دوباره به برجام انتقاد کرد و موضعی درباره برجام گرفت که با سخنان رهبر انقلاب در تناقض است.

صبح امروز آیت‌الله احمد جنتی طی سخنانی در ششمین نشست مشترک هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با کمیسیون های داخلی در دوره پنجم از دولت انتقاد کرد که چرا از برجام خارج نشده و به سخن رهبری عمل نکرده است.

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: برجام مایه دردسر شده است و اگر آن روزی که رهبری فرمودند، ما آن را آتش می‌زدیم امروز با این شرایط مواجه نبودیم. البته امروز هم که دولت در حال کاهش تعهدات برجامی است کار خوبی است و باید آن را ادامه دهد و از این اروپایی‌های منافق نیز هیچ انتظاری نباید داشت.

اما مروری بر مواضع رهبری انقلاب درباره برجام نشان می دهد که این موضع آیت‌الله جنتی با موضع رهبر معظم انقلاب درباره برجام در تناقض است. مقام معظم رهبری ۷ شهریور سال گذشته در دیدار با رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت فرمودند: «برجام هدف نیست، برجام وسیله است. برجام هدفی نیست که ما لازم باشد این را حتماً حفظ کنیم؛ وسیله‌ای برای حفظ منافع ملّی ما است. اگر چنانچه یک روزی به این نتیجه رسیدید که برجام نمیتواند منافع ملّی را تأمین بکند، برجام را بگذارید کنار، یعنی هیچ اهمّیّتی ندارد؛ ببینید منافع ملّی چه اقتضاء میکند. از من هم گاهی سؤال می شود که شما گفتی که برجام را آتش میزنی، چرا آتش نزدی؟ علّتی که آتش نزدیم همین بود که گفتیم شاید بشود منافع ملّی را با آن تأمین کرد؛ وَالّا اگر آدم بفهمد که منافع ملّی تأمین نمی شود، ما هم آتش ‌زدن را بلدیم که این کار را بکنیم. بالاخره بازی نکنند با ما؛ این را باید جدّی دنبال بکنید».

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. بعید می دونم انصاف منتشر کنی ولی دیدگاه من اینه:
    جنتی به عنوان ریس مجلس خبرگان به جای مدح رهبری، همرا با دیگر اعضا برای یک بار هم که شده به وظیفه قانونی خود عمل نموده ، وی را مورد سوال قرار بدهدند که چرا بر خلاف ایات قران به سخنان خود در این مورد عمل نکردی .چرا به وظیفه قرانی خود عمل ننمودی.
    با توجه به این نکته که رهبری در مورد خروج از برجام به ایه قران نیز استناد نموده بود و گفته بود تابع اصول قرانی هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن