توییت انصاف | واکنش‌ها به «گزارشی به جمهور» رضا خاتمی

انتشار دفاعیات رضا خاتمی درباره‌ی ادعای مطرح شده پیرامون انتخابات۸۸ [لینک] با واکنش‌های گسترده‌ای در توییتر همراه شد. توییت‌هایی در این باره را به انتخاب خبرنگار انصاف نیوز می‌خوانید:

حسین مهرزاد: ‏ای کاش داود دانش جعفری توییتر داشت و نظرش را درباره ‎گزارش رضا خاتمی می‌پرسیدیم. او اگرچه نماینده محسن رضایی بود اما در روزهای سخت پس از ‎#انتخابات۸۸ در جلسات مختلف صدای خیلی‌ از ما هم شد.

علی قلهکی: ‏اصلاح‌طلبا دارن با هشتگ ‎#گزارش_تقلب فقط توییت میزنن!
کم کم “جوانانِ مجاهد خلقی!” که بتازگی عکسشون هم منتشر شد، قاطی بازی‌شون شدن که مثلا بِگن حق ما رو سال۸۸خوردن
خودشون هم میدونن سال ۸۸ باختن
خاتمی هم که در دادگاه محکوم شد
ولی چرا اینقدر اصرار دارن؟!
آهان؛ انتخابات ۹۸ در راهه!

حسین دلیریان: ‏چقدر این فتنه‌گرا حقیرن! سایت قدیم شورای نگهبان سوئیچ شده رو سایت جدید و URL تعدادی از اخبار سایت قدیم عوض شدن. دربخش جستجوی سایت”گزارش تفصیلی”رو سرچ کنید تاگزارش تفصیلی انتخابات۸۸رو بخونید. عده ای فتنه‌گرنوشتن که ‎#شورای_نگهبان گزارش رو حذف کرده!حداقل کار با رایانه رو یادبگیرید.

محمدجواد محمدزاده: ‏در دفاعیات رضا خاتمی از ری شهری هم نام برده شده. که در سلامت انتخابات تشکیک کرده. حقیقت ماجرا و سطح دروغگویی هاشمی رفسنجانی رو از زبان زاکانی ببینید: نقل قول هاشمی از ری شهری و انکار ری شهری در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام.

رضا قاف.صاد: ‏منظور از دادگاه علنی این بود که افراد یک جامعه بتوانند آزادانه در جریان دادرسی قرار بگیرند -منجمله متن کیفرخواست و دفاعیات متهم- تا نسبت به اجرای دقیق قانون، بیطرفی دادگاه و احقاق عدالت، اطمینان پیدا کنند. ‎#رضا_خاتمی با انتشار دفاعیاتش در مقابل قلب مفهوم دادگاه علنی ایستاد.

عبدالصمد جعفری: ‏محمد رضا خاتمی و تمامی جماعت اصلاح طلب، نشان دادند که علاوه بر اینکه در مسیر فتنه گران حرکت می کنند که هنوز می خواهند از پتانسیل آن برای آشوب بهره ببرند.
حکم دادگاه اگر با هر ادبیاتی و حتی حقوقی ترین ادبیات نوشته می شد، باز شما آن را نمی پذیرفتید!

رضا آزاد: ‏یکی از استنادات مهم ‎#محمدرضا_خاتمی برای تقلب در انتخابات 88 خاطره هاشمی رفسنجانی از جلسه محسن رضایی, قالیباف, شمخانی و سلیمانیه.
این در صورتیه که آخرین کتاب خاطراتی که از هاشمی منتشر شده مربوط به سال 75 هست و معلوم نیست خاتمی داره خاطره رو از کجا نقل میکنه.

سرجوخه: ‏اگه همون روز اول فتنه گرا رو مثل کودتاگران چندساعته ی ترکیه اعدام کرده بودیم الان بعد ده سال با پر رویی تمام و بدون سند محمد رضا خاتمی نمیومد ادعای ۸ میلیون تقلب کنه و نتونه اثباتش کنه

علیرضا خوشبخت: ‏‎#رضا_خاتمی متن دفاعیات خود در ‎#دادگاه88 را برای روسای سه قوه ارسال کرد.کاش کسانی که در فراکسیون امید با این توجیه که «کاری نمیشود کرد» سیاست ورزی را تعطیل کرده اند یا آنها که انفعال را تئوریزه میکنند به این کنشهای سیاسی دقت کنند. قانونی، مسالمت آمیز، تدریجی و در عین حال شجاعانه!

سیدعلی: ‏نقطه منفی نظام ما اینه که عدم تشنج رو به مظلوم بودنِ خودش ترجیح میده اینه که منافقان اصلاح طلب خوب ازش سو استفاده میکنند.
دادگاه محمد رضا خاتمی یک موردشه!

ریحانه طباطبایی: ‏متن دفاعیات ‎#محمدرضا_خاتمی منتشر شد، برای تمام رسانه ها هم ارسال شده, بعضی ها مثل سردبیر مشرق و مدیر مسئول جوان گفته بودند متن دفاعیات رو کامل کار می کنیم
خب بسم الله

مصطفی کواکبیان: ‏ازسران سه قوه انتظار میرود جهت انسجام داخلی و برگزاری پرشور انتخابات۹۸ نسبت به نامه رضاخاتمی درباره انتخابات۸۸ بی تفاوت نباشند وحداقل به دادگاه تجدیدنظر بگویند به دفاعیات ایشان توجه کافی کنند زیرا تأیید شورای‌نگهبان نمیتواند تنها مستند حقوقی برای بی توجهی به لایحه دفاعیات باشد.

عبدالرضا داوری: ‏هرچند معتقدم که ادعای هشت میلیونی ‎#رضا_خاتمی کذب است و انتشار ادعایش نیز مصداق نشر اکاذیب؛ با این حال اقدام رضا خاتمی در چارچوب جرایم ‎#سیاسی است و اتهامات او باید بصورت علنی، با حضور هیئت منصفه و با احضار شهود مورد نظرش رسیدگی می شد.

رضا بهرامی: ‏از اعضای ‎#فراکسیون_امید مجلس انتظار می‌رود با ورود جدی و پیگیرانه به پرونده‌ی ‎#محمدرضا_خاتمی، در جهت خواست موکلین خود گام بردارند.

حسین نورانی‌نژاد: ‏دادگاه، ش.ن را مسوول بررسی صحت انتخابات دانسته و خود را مرجع تشخیص بسیاری از استدلال‌های ‎#رضا_خاتمی ندانسته.درواقع استدلال‌های او را پیشاپیش رد کرده و اختلافات آماری را به عواملی چون شرایط زمانی و مکانی اظهارشان احاله داده!
عیبی ندارد. ‎#گزارشی_به_جمهور برای دادگاه افکار عمومی است

مصطفی رسته مقدم: ‏‎#رضا_خاتمی با ارسال متن دفاعیات و مستنداتش برای سران قوا بیش از پیش جدیتش را برای روشن کردن ماجرای ‎#انتخابات۸۸ نشان داد. کاش این روزها که بیش از همیشه نیاز به همدلی است، این شجاعت و جسارت همه گیر شود تا قصه پر غصه ای که ده سال است دامن نظام را گرفته، تمام شود.

آذر منصوری: ‏وقتی از انتخابات ۹۲ تا ۹۶ یکی از مطالبات از کاندیداهای مورد حمایت اصلاح طلبان ‎#رفع_حصر بود، یعنی پرونده انتخابات ۸۸ هنوز باز است.‎#محمد_رضا_خاتمی دفاعیات خود را هم به رؤسای قوا و هم در ‎#گزارشی_به_جمهور در اختیار مردم قرار داده است به امید آنکه این پرونده بسته شود.

هادی موسوی: ‏اینکه خاتمی،بااسناد شورای نگهبان اثبات کنه تقلب شده ودادگاه به استناد تایید انتخابات توسط ش.ن،اون رو محکوم میکنه مثل اینه که خاتمی بااسناد ش.ن اثبات کنه تقلب شده ودادگاه به استناد تایید انتخابات توسط ش.ن اون رو محکوم کنه😒
درست خوندید،انقدر اینکار بدیعه که شبیه چیزی جز خودش نیست!

حمیدرضا شاهمیری: ‏شورا نگهبان بهتر است به جای مخدوش کردن محتوای سایت خود به مستندات موجود در دفاعیات آقای محمد رضا خاتمی پاسخ دهد ماه زیر ابر پنهان نمی‌ماند

میم.نون: ‏‎چرا این دفاعیه مدون الان بیرون اومد ؟
چرا یه سال پیش نه ؟ یا دو سال پیش ؟
چرا سال 90 نیومد ؟
این همه فاصله به چه دلیله ؟

بابک قناد: ‏شجاعت و ایستادگی ‎#رضا_خاتمی بر سر ادعایش و استفاده از سازوکارهای قانونی و مدنی برای اثبات آن، نوعی سیاست‌ورزی اصلاح‌طلبانه اصیل است. سیاست‌ورزی‌ای که به بهانه «اقتضای شرایط»، «مصلحت»، «چانه‌زنی» و … تبدیل به انفعال و پذیرش وضع موجود نشد.

خوراک‌جو: ‏هیچوقت دوست ندارم در مورد مسایل روز توییت کنم ولی این آمار خاتمی تو دادگاه رو والا همون زمان خیلیا بر اساس آمار تفصیلی کم و بیش درآورده بودند و چیز جدیدی نیست به هیچ‌وجه.

ملوان زبل: ‏‎این ادعاهای خنده دار سالهاست جواب داده شده یه سرچی بزنید ضرر نمیکنید!
ای کیو که دارید؟ بنظر شما میزان مشارکت سال ۸۸ از سال ۹۲ و ۹۶ کمتر بوده؟ حالتون خوبه؟

ضیا نبوی: ‏رضا خاتمی از ادعائی دفاع کرد که میلیونها نفر سالهاست که بدان اعتقاد دارند.
در همه این سالها گفتند که هیچ سند و مدرکی برای این ادعا وجود ندارد اما امروز که به اتکای آمار نهادهای رسمی این ادعا مستند شده، نتیجه‌اش حکم زندان است!
یکبار بگویید بجز حبس و زندان پاسختان چیست؟

ساجده عرب‌سرخی: ‏اگه [گزارشی به جمهور] رضا خاتمی قانع کننده نبود چرا هیچ کدام از رسانه‌های رادیکال منتشرش نکردند؟ اصلا دو تا خنده مسخره هم می‌ذاشتن که بگن چرته. اما جرات همینو هم نداشتن

احسان بداغی: ‏٢۴ ساعت از انتشار عمومی دفاعیات ‎#محمدرضا_خاتمی گذشته؛ احتمالا آن عزیزانی که می گفتند او حرف تازه ای در دادگاه ندارد و جرات نمی کند دفاعیاتش را منتشر کنند، نمی خواهند سخنی بگویند؟ این سکوت آنها یک مقداری طولانی نشده؟

میرا قربانی‌فر: ‏جدی جدی ۲۴ساعت پس از ‎#گزارشی_به_جمهور که بود که رضاخاتمی بر اساس مدارک خودتون ارائه داد کل پایگاه خبری شورای نگهبان رو شخم زدید و همه سندهایی که ۱۰ سال روی سایت بود رو حذف کردید؟ بعد میخواهید مردم شما و بی طرفیتون رو باور کنند؟

تقی رحمانی: ‏کار پسندیده محمد رضا خاتمی.
ایا حسین فریدون هم دفاعیات خود را منتشر می کند. گفتم اتهام داریم تا اتهام.
ممکن بپرسید چرا تکرار می گویم حسین فریدون.
امثال من به خاطر روحانی هزینه دادیم اما قرار بود که برادر روحانی ظرفیت داشته باشد ایا داشت؟
رانت و فساد اطلاح طلبی را زمین گیر کرد.

علی شکوری‌راد: ‏‎#رضا_خاتمی متن کامل دفاعیات خود را به همراه مستندات آن و نیز متن کیفرخواست دادستان و دادنامه دادگاه بدوی منتشر کرد. هر کس که تا کنون از لفظ «فتنه» برای اعتراضات۸۸ و یا از اتهام فتنه‌گر برای معترضین استفاده کرده است باید این دفاعیات را بخواند و برای نجات آخرت خویش فکری بکند.

عادل عبدالملکی: ‏‎خداراشکر که به فکر آخرت مائید
اما اگر به فکرآخرت خود هستید سالوسی و دنیارا لحظه ای رها کنید و بیاندیشید که جزء لفظ فتنه برای ماجرای دروغی که دوستان شماهم اذعان کردند چه باید گفت

ابوالفضل شاهرخی: میگن هر چی سن بالاتر میره خرفت تر میشن! راست میگن!!
مستندات!!
یه سرچ کن که فرق مستندات و اظهارات رو بدونی
در ثانی
خب یه دونه اش رو میذاشتی که همه ببینن

علی: ‏توجه کنید که کارنامه ‎#اصلاح_طلبان را فقط نباید در گندکاریِ ‎#شریعتمداری ها و ‎#دلار۴۲۰۰_تومانی دید.
نگاهی به مطالبه گری ‎#محمد_رضا_خاتمی از افشای حقیقتِ ‎#انتخابات۸۸ هم داشته باشید که با انتشار این گزارشِ مفصل تکمیل شد.

بهروز: ‏بعد از دادگاه رضا خاتمی راز ترس از عدم تشکیل دادگاه محصورین بیش از پیش روشن شد.

انتهای پیام

کلیک کنید

نوشته های مشابه

پیام

  1. لطفا نخندید، فقط بخونید : علی قلهکی نوشته : چرا اصلاح طلبها الان این کار رو کردند و یاد 88 افتادند ؟! بعد گفته آهان ! چون انتخابات 98 در راهه !
    استاد ! دادگاه به درخواست رضا خاتمی نیوده ها ! به خواهش خودش هم زندان نمی ره ! ……………………………….
    مگه اینکه منظورت ، همدستی طرفین و ساختگی بودن ماجرا و جنگ زرگری بودنش باشه که من دیگه حرفی ندارم ! بجز اینکه : اونوقت موضوع مربوط به هر دو طرف میشه که شاید به نظر شما بدجوری از حضور مردم در انتخابات ناامید شدن و دنبال یه بازی جدید برای به پای صندوق کشوندن مردم افتادن! (البته باز با توجیه نظر شما که شاید مضحکه و غیر عاقلانه از آب در نیاد)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا