وکلای ۴ تن از شکات روزنامه کیهان از منع تعقیب آن می‌گویند

علیرضا مشهدی زاده وکیل ابوالفضل فاتح، فعال سیاسی و سید محمود علیزاده طباطبایی، وکیل میرحسین موسوی، سیدمحمد خاتمی و سیدعلیرضا بهشتی در گفت‌وگو با انصاف نیوز، دلیل قرار موقوفی و منع تعقیب ۱۹ شکایت از روزنامه کیهان را مشمول مرور زمان به دلیل «عدم پیگیری قضایی» عنوان کردند.

محمود علیزاده طباطبایی به انصاف نیوز گفت: به هر جهت ما شکایت کردیم و مرتبا هم پیگیری می‌کردیم. دادسرا مقام تعقیب است و وظیفه دارد که بدون هیچ وقفه‌ای شکایت‌ها را تعقیب کند. دادسرا خودش شکایت را نگه داشته و حالا اعلام کرده است که مشمول مرور زمان تعقیب شده، چون از زمانی که ارائه‌ی شکایت شده تا امروز تصمیم گرفته نشده است و دادسرا وارد ماهیت دعوا نشده است و قرار موقوفی تعقیب صادر شده است. ما اعتراض و دلایل‌مان را اعلام می‌کنیم. از نظر ما دادستانی وقت که وظیفه‌اش بوده با سرعت تعقیب کند و پیگیری نکرده است، مرتکب تخلف شده است. ما که کوتاهی نکرده‌ایم. تنها دلیل صدور این قرار مرور زمان بوده و عمدا گذاشته‌اند ۵ سال بگذرد، تا امسال اعلام کردند که مشمول مرور زمان شده است.

مشهدی زاده: به ما می‌گفتند چنین پرونده‌ای در شعبه نیست

علیرضا مشهدی زاده وکیل ابوالفضل فاتح، روزنامه‌نگار و فعال سیاسی، در ارتباط با صدور قرار موقوفی و منع تعقیب علیه شکایت‌های صورت گرفته از روزنامه‌ی کیهان از سال ۸۸ تا ۹۱ که یکی از آنها شکایت ابوالفضل فاتح بوده است، گفت: می‌گفتند پرونده در شعبه نیست و بقیه‌ی همکاران وکیل هم که می‌رفتند می‌گفتند پرونده را پیدا نمی‌کنند. بعدها که ما گشتیم این پرونده با این شماره کلاسه پیدا نمی‌شد تا اخیرا بعد از مدت ده سال منجر به صدور این قرار به دلیل «عدم پیگیری قضایی» شد و مشمول مرور زمان شده بود.

به این دلیل که شکایت ما مربوط به سال ۸۸ بوده است، بقیه‌ی شکایت‌هایی که انجام شد، همگی در یک پرونده تجمیع شد، زیرا همه این شکایت‌ها متهم واحدی داشتند. ابتدائا دادسرا گفت به همه ی شکایت‌ها به صورت یک جا می‌خواهیم رسیدگی کنیم، بعد از مدتی پرونده پیدا نشد یعنی ما هرچه مراجعه می‌کردیم می‌گفتند پرونده در شعبه نیست.

او در پاسخ به این سوال که آیا پرونده گم شده بود گفت: نمی‌دانم، می‌گفتند پرونده در شعبه نیست و بقیه‌ی همکاران وکیل هم که می‌رفتند می‌گفتند پرونده را پیدا نمی‌کنند. قطعا از آن بازپرسی که آن ۱۹ پرونده در اختیارش بوده به دلیل عدم اقدام قضایی از مفاد قانون تخلف صورت گرفته، اما احراز این تخلف با مقامات عالی قضایی است.

مشهدی زاده در پاسخ به اینکه «آیا اقدامی علیه مقام قضایی صورت خواهد گرفت؟» گفت: ما تازه این قرار به دستمان رسیده و فهمیده‌ایم که این پرونده به ما ابلاغ شده است. مدت‌ها که ما مراجعه می‌کردیم این پرونده نبود و نمی‌دانیم که نزد چه کسی بوده است و مدتی می‌گفتند پرونده در دست آقای مرتضوی است.

قرار منع تعقیب برای شکایت‌های ۸۸ تا ۹۱ از روزنامه‌ی کیهان

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

پیام

  1. مصونیت قضایی یعنی این نه اونچه نمایندگان مجلس تصور داشتنش رو دارند. یک ماه اگه شریعتمداری رفت زندان ریشمون رو می تراشیم اونهم نه مثل لاف برخی در مورد زندان رفتن دختر هاشمی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن