آیا خبر مرگ مسعود رجوی واقعیت دارد؟

در حالی که برداشت‌ها از انتشار عکسی در مراسم اخیر سازمان مجاهدین خلق این بود که حاوی خبر مرگ مسعود رجوی لیدر این گروه تروریستی پس از ۱۷ سال بی‌خبری است، اما برخی تحلیل‌گرهای امنیتی این را فقط یک ادعا می‌دانند.

سال ۹۶ اکبر خوشکوشک از نیروهای امنیتی سابق در مصاحبه‌ای با انصاف نیوز مدعی شده بود که «مسعود رجوی زنده است و در اردن است، اما منافقین بنا به مصالح سازمانی خود مسعود رجوی را کنار گذاشتند و «مریم قجر عضدانلو» را آوردند بالا. بازهم شما بدانید که در یک پوست‌‍اندازی دیگر، مریم و «فهیمه اروانی» و «رضایی» و «سیدالمحدثین» و این‌ها، دیگر دارند کم‌کم از سازمان جدا می‌شوند. می‌خواهند یک سازمان نویی را درست کنند تا گذشته‌ی تروریستی خود را پاک کنند، از همپالگی و همپیالگی صدام خود را مبرا کنند. الان در مورد موضوع امنیتی که شما مطرح می‌کنید، ما از عمق سازمان منافقین اطلاعات خیلی خوبی داریم».

او در پاسخ به این پرسش که «چرا مسعود رجوی باید مخفی شده باشد؟» گفته بود: «مسعود، در آن بمباران قرارگاه اشرف مجروح شد. بعد موافقت کردند که برود در اردن بماند؛ زنده است، زندگی‌اش را می‌کند و سرحال هم هست. اردن با ما مشکل ندارد، اردن می‌گوید شما در صلح خاورمیانه بین فلسطینی‌ها و اسراییلی‌ها دارید اختلال ایجاد می‌کنید؛ ما با شما رابطه هم برقرار نمی‌کنیم. آنها مخالف هستند که ما با جهاد اسلامی و حماس، ارتباط نزدیک داریم. اردن برای اسرائیل کار می‌کند و خودش فی‌النفسه با ما کاری ندارد. اما خب آن‌جا آقای مسعود رجوی را نگاه داشته‌اند. دارد زندگی‌اش را می‌کند و حق جایی رفتن ندارد».

به گزارش انصاف نیوز، اشاره‌ی او به حمله‌ی سال ۲۰۰۳ آمریکا به پایگاه اشرف است که گفته شد در آن رجوی مجروح شده است.

اما علت تاکید بر خبر مرگ او چیست؟ رییس سابق سازمان اطلاعات عربستان در نشست پاریس رجوی را «مرحوم» خوانده بود و حالا تصویر او به عنوان فوت شده در نشست جدید به نمایش درمی‌آید.

بنا بر برخی تحلیل‌های امنیتی، این سازمان شناخته شده‌ی تروریستی پس از خروج از عراق در تلاش است تا برای خروج از فهرست‌های تروریستی، چهره‌های اصلی جنایتکار خود را حذف شده نشان دهد.

اعلام مرگ مسعود رجوی بعد از ۱۷ سال

گفت‌وگوی تفصیلی با اکبر خوشکوشک در سالگرد قتل‌های زنجیره‌ای

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. این رجاله بدنام مرده است چون دیگر الت وابزاری که میتوانست اورا نجات دهد نابودشده است…واین تشبثات متوهمانه فقط وفقط برای زنده نگاهداشتن هواداران متوهمیست که می پندارند هنوز قابل مصرفند…..تا با بازی وترفندی دوباره یا بانامیدیگر…….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن