«بی‌تربیتی مدرس در دانشگاه تربیت مدرس»

روزنامه‌ی جوان در مطلبی با عنوان «بی‌تربیتی مدرس در دانشگاه تربیت مدرس»  نوشت: شورای صنفی دانشجویان کشور سه روز قبل خبری را منتشر کرد، مبنی بر اینکه یکی از دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس از سوی استاد این دانشگاه مورد ضرب و شتم قرار گرفته است. این مدرس دانشگاه بلافاصله این ماجرا را تکذیب کرد تا اینکه روزگذشته وزیر علوم به صحت ماجرا اذعان کرد. دانشگاه تربیت مدرس مدت‌هاست که با اعتراضات دانشجویی روبه‌رو است و البته ریاست دانشگاه هم از نبود امنیت برای کرسی‌های آزاداندیشی گلایه می‌کند!

به گزارش شورای صنفی دانشجویان کشور، دختر دانشجویی به همراه دوستش به خاطر پیگیری علت دیرکردن سرویس دانشگاه به دفتر حراست دانشکده کشاورزی این دانشگاه که در جاده کرج قرار دارد، مراجعه می‌کند.

یکی از اساتید گروه قارچ‌شناسی دانشگاه به نام «ابراهیم محمدی گل تپه» در دفتر حراست حضور داشته است. پس از ترک دفتر توسط دانشجو، مسئول حراست اطلاعاتی شامل صحبت‌ها و اعتراضات این دانشجو را در اختیار این استاد دانشگاه قرار داده بود.

این استاد دفتر حراست را به قصد برخورد با این دانشجو ترک می‌کند، ولی در این بین دوست دانشجو را که همراهش بود در ایستگاه اتوبوس مورد خشونت و اهانت کلامی قرار می‌دهد.

این دانشجو شروع به ثبت فیلم توسط گوشی موبایل می‎کند که استاد با مشاهده عکس‌العمل او، به او یورش می‎برد و گردن دانشجو را گرفته و به ضرب و شتم او می‌پردازد.

در نهایت یکی از دانشجویان، این استاد را از دانشجو جدا کرده و استاد مذکور تا خوابگاه دختران، این دانشجو را تعقیب می‌کند، ولی حراست از ورود او به خوابگاه دختران ممانعت می‌کند.

ابراهیم محمدی گل‌تپه، استاد دانشگاه تربیت مدرس در گفتگو با انصاف‌نیوز این ماجرا را به طور کلی تکذیب کرد و گفت: «اگر بخواهم این موضوع را رسانه‌ای کنم برای آن دانشجو که دختر خانم است، خیلی بد می‌شود. مسئله خانوادگی است او مثل دختر من است من هم معلم هستم. من حتی خبر را نخوانده‌ام، فضای مجازی برای من مهم نیست. شبکه‌های اجتماعی این ور آب و آن ور آب می‌خواهند جو را متشنج کنند، اصلاً چنین چیزی نیست؛ من یک استاد دانشگاه هستم، در دفتر حراست چه کاری دارم؟»

صحت این ماجرا روزگذشته که وزیر علوم درباره ضرب و شتم دانشجو دانشگاه تربیت مدرس توضیحاتی را ارائه داد، مشخص شد.

منصور غلامی درباره ضرب و شتم یکی از دانشجویان دختر دانشگاه تربیت مدرس توسط استادش بر سر مسئله حجاب گفت: موضوع چنین نیست، این اتفاق جلوی در دانشگاه و به خاطر ورود یک دانشجو با همراهش بوده است.»

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری عنوان کرد: «انتظامات با آن‌ها در حال بحث بوده و آن استاد اصلاً نباید به موضوع ورود پیدا می‌کرد.»

جالب اینکه تاکنون ریاست این دانشگاه در این زمینه همچنان سکوت کرده است. محمدتقی احمدی از سال ۹۳ تاکنون علاوه بر ریاست این دانشگاه، ریاست شورای تدوین مقررات ملی ساختمان را هم بر عهده دارد.

اسفند سال ۹۵ وزیر راه و شهرسازی وقت در نامه‌ای به محمدتقی احمدی رئیس شورای تدوین مقررات‌ملی ساختمان، حکم وی را به مدت دو سال دیگر تمدید کرد، ولی وی همچنان این سمت را برعهده دارد. در حالی که حکم وی اسفندماه به اتمام رسیده است!

حدود یک‌ماه قبل رئیس دانشگاه تربیت مدرس با تأکید بر اینکه دانشجویان و اساتید دانشگاه‌ها احساس امنیت بعد از بیان عقیده ندارند، گفت: در این زمینه با حساسیت‌های شدید مواجه هستیم و تا زمانی که این امنیت فراهم نشود، کرسی‌های آزاداندیشی به شکل جدی‌تر و وسیع‌تر در دانشگاه‌ها برگزار نخواهند شد.

اظهارات رئیس دانشگاه تربیت مدرس در حالی است که خود این دانشگاه در سال‌های اخیر با اعتراضات دانشجویی زیادی در زمینه‌های مختلف مواجه بوده که علاوه بر آنچه گفته شد، تازه‌ترین آن هم سه روز قبل در اعتراض به وضعیت غذا بوده است.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. متاسفانه تومملکت ماهروقت اصلاح طلباقدرت روبدست میگیرن نه تنهادانشگاه بلکه هیج جاامنیت نیست وآزادی بیان سرکوب میشه وفقط وفقط زورمیزنن برای ترویج آزادیهای جنسی وحیوانی وبی بندوباری دقیقا فردای انتخابات که اصلاح طلب بنفش وسبزرای اورد توادارات هرکس که به آقای رییسی رای داده بود روبیرون کردن نمونش اموزش وپرورش همدان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا