طلای المپیک لندن به کمیل قاسمی می‌رسد؟

با مثبت اعلام شدن دوپینگ آرتور تایمازوف ازبکستانی در المپیک ۲۰۱۲ لندن، کمیل قاسمی در آستانه دریافت طلای المپیک قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، آرتور تایمازوف کشتی‌گیر نامدار ازبکستان که پیش از این مدال طلایش در المپیک پکن به دلیل مثبت شدن تست دوپینگ پس گرفته شده بود، نمونه دوپینگ او در المپیک ۲۰۱۲ لندن نیز پس از چند سال مجدداً آزمایش شده که این نمونه نیز مثبت اعلام شده است. بدین ترتیب مدال طلای او در المپیک ۲۰۱۲ لندن نیز پس گرفته خواهد شد.

پیش از این، تست داوید مودزامانشویلی کشتی‌گیر گرجستانی که نایب قهرمان المپیک لندن شده بود نیز مثبت اعلام شده بود و بدین ترتیب قاعدتاً باید مدال طلای المپیک به کمیل قاسمی از ایران و مدال نقره المپیک به بلال ماخوف از روسیه برسد چراکه قاسمی کشتی‌گیر بازنده تایمازوف به حساب می‌آید و به این ترتیب با حذف تایمازوف ملی‌پوش سنگین وزن ایران باید جای او را در رده نخست المپیک می‌گیرد.

البته هنوز اتحادیه جهانی کشتی و کمیته بین‌المللی المپیک رسماً مدال طلای قاسمی را اعلام نکرده‌اند و این موضوع فرایندی طولانی دارد.

کمیل قاسمی سومین ورزشکار ایرانی است که پس از کیانوش رستمی و سعید محمدپور صاحب مدال خوشرنگ‌تری در المپیک خواهد شد که تغییر رنگ این مدال‌ها به دلیل دوپینگ رقبایشان بوده است.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن