برای شرکت در نظرسنجی، کلیک کنید

خوابِ ریاست آقاتهرانی در قم و تهران

رونمایی زودهنگام از پروژه جبهه پایداری

فرید مدرسی روزنامه‌نگار، در یادداشتی تلگرامی با تیتر «خوابِ ریاست آقاتهرانی در قم و تهران / رونمایی زودهنگام از پروژه جبهه پایداری» نوشت:

جبهه پایداری دو پروژه دارد؛ در تهران و قم. مرتضی آقاتهرانی، دبیرکل را رئیس مجلسِ آینده کند و او را جانشین آیت‌الله مصباح‌یزدی در قم.

شنیده‌اند در انتخابات مجلس”‎علی لاریجانی” نمی‌آید و مجلس رادیکال‌تر می‌شود. می‌خواهند با هزینه کردن آیت‌الله و تلقین جانشینیِ آقاتهرانی، اصولگرایان را همراه کنند و بهره‌برداری تبلیغاتی از مستند ‎”آن زمستان” [در بخشی از این مستند آیت‌الله در جمع حواریون در منزل آقاتهرانی است که او مثل پروانه گرد استاد می‌چرخد و صمیمانه با او سخن می‌گوید].

شبکهٔ طلبگی پایداری در قم به شدت فعال شده اما در هر دو پروژه شکست می‌خورند؛ چراکه اصولگرایان مدتی مدیدی است به حلقه آیت‌الله بی‌اعتماد شده‌اند و خرده‌گفتمان اینان را در ظاهر مشترک با گفتمان “انقلابی اسلامی” می‌بینند اما در باطن متفاوت و از سوی دیگر یاران آیت‌الله را منحصر در پایداری می‌پندارند و معتقدند حزبی جمع‌گریز و غیرهمراه است.

اما در پروژه جانشینی آقاتهرانی؛ حلقه آیت‌الله دو نیم دارد، نیمهٔ فربهٔ آن، بر حفظ جایگاه استادی و محوریت حوزوی-مَدرسی تاکید دارند و آقاتهرانی را سیاسی صرف و غیرفلسفی می‌پندارند؛ پس مقاومت خواهند کرد و نمی‌گذارند.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن