توضیح رییس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها درباره‌ی یک نقل قول جنجالی

حجت‌الاسلام رستمی، رییس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها در واکنش به انتشار نقل قولی از او‌ مبنی بر این که «دانشجویان در مواردی که با رفتار غیرانقلابی استادان مواجه می‌شوند، به مسوولان اطلاع دهند» در اینستاگرام نوشت:

«در چند هفته گذشته جلسات متنوع و پرثمری  با طیف های مختلف اساتید کشور در خصوص موضوعات متنوع سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور ناظر به اسناد بالادستی و مانیفست گام دوم انقلاب داشتم؛ تنوع نظرات و دیدگاه ها در موضوعات مختلف سبب پویایی بحث ها در جلسات بود.

بی تردید اکثریت جامعه‌ی استادی نسبت به مسائل اصلی جامعه دغدغه مند هستند و این نگاه مجموعه نهاد است. پیشنهاد همیشگی نهاد هم پذیرش تکثر و تلاش برای هم افزایی روی محور های مشترک است و چه فاصله معناداری است میان این اکثریت دغدغه مند با اقلیت محضی که ساحت علم را با توهین و هتاکی به مقدسات آلوده می کنند و شاید تعدادشان به اندازه انگشتان دو دست هم نباشد.

اخیرا متنی در شبکه های اجتماعی به نقل از بنده منتشر می شود که ابدا هیچ نسبتی با گفته های من ندارد و تقطیع و تحریف شده است. آنچه در پاسخ به سوال دانشجوی عزیزی که از توهین و هتاکی به مقدسات یا رفتار خلاف اخلاق و عرف توسط برخی اساتید گلایه داشت خواستم این بود که به جای اقدام شخصی یا اعلان عمومی که قطعا زیان آفرین است؛ مسئولان را در جریان قرار دهند که متاسفانه به گونه ی دیگری بازتاب یافت.

بی شک هدف از این پروژه های سیاسی رسانه ای، ایجاد گسست در بدنه دغدغه مند علمی کشور و به حاشیه بردن مسائل اصلی دانشگاه است.»

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/zgSnZ
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن