«آمریکا شرکت‌های اصلی واردکننده غذا و دارو را تهدید به جریمه می‌کند»

یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در واکنش به گفته برایان هوک مبنی بر عدم تحریم غذا و دارو گفت: آمریکایی‌ها از یک طرف شرکت‌های اصلی واردکننده غذا و دارو را تهدید به جریمه می‌کنند از طرف دیگر برای افکار عمومی می‌گویند که ما غذا و دارو را تحریم نکردیم.

جلال محمودزاده در گفت‌وگو با ایسنا در انتقاد به گفته‌ نماینده ویژه آمریکا در امور ایران مبنی بر عدم تحریم غذایی و دارویی ایران گفت: به نظر من گفته آقای برایان هوک دروغ است. هم‌اکنون آمریکا اجازه ورود بعضی از مواد دارویی و نهاده‌های کشاورزی را نمی‌دهد. تعدادی از بیماران ما که داروهای خاصی مصرف می‌کنند دچار مشکل شدند.

این عضو کمیسیون کشاورزی تاکید کرد: بیمارانی به بنده مراجعه کرده‌اند که نه در ‌ هلال‌ احمر، نه در بازارهای دولتی و نه در بازار آزاد که دارو گیر نیاورده‌اند.

محمودزاده سخنان برایان هوک را فرافکنی دانست و گفت: تحریم‌ها هم شامل دارو و هم شامل مواد غذایی و نهاده‌های کشاورزی می‌شود. من نمی‌گویم نهاده‌های کشاورزی وارد نمی‌شود ولی نکته اینجاست که ما نهاده‌های کشاورزی را به سختی وارد می‌کنیم.

نماینده مردم مهاباد در مجلس در پاسخ به پرسش که تحریم‌های غذایی و دارویی چگونه انجام می‌شود؟ گفت: آمریکایی‌ها از یک طرف شرکت‌های اصلی واردکننده غذا و دارو را تهدید به جریمه می‌کند از طرف دیگر برای افکار عمومی می‌گویند که ما غذا و دارو را تحریم نکردیم.

به گزارش ایسنا، برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران با انتشار پیامی ویدیویی در صفحه توییتری وازارت خارجه آمریکا با بیان این ادعا که «مواد دارویی، محصولات کشاورزی، وسایل ارتباطی (اعم از خدمات، نرم‌افزارها و سخت‌افزارها) و کمک‌های بشر دوستانه در لیست تحریم‌های آمریکا قرار ندارد» مدعی شد که تحریم‌های سال ۲۰۱۲ ایالات متحده نیز به همین صورت تحریف شده بودند.

انتهای پیام

کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا