نظر علم الهدی درباره ی تاثیر والدین در بهشتی و جهنمی بودن

امام جمعه مشهد با اشاره به حدیثی از پیامبر(ص) مبنی بر اینکه «خداوند برای رضای فاطمه(س) راضی می‌شود و برای غضب وی غضبناک» گفت: این شاخصه‌ای است که می‌توان از آن برای تشخیص حق و باطل در جریانات سیاسی و سایر مسایل بهره برد.
به گزارش انصاف نیوز به نقل از ایسنا، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در حرم مطهر رضوی با بیان اینکه «امروز امام زمان(عج) تنها یادگار فاطمه زهرا(س) است» گفت: امام زمان(عج) نماینده دارد و باید برنامه‌ها و سیاست‌ها با اراده مقام معظم رهبری تطبیق کند؛ در این صورت است که رضایت فاطمه زهرا(س) کسب خواهد شد.
وی ادامه داد: پیامبر(ص) در تمام بیانات خود در خصوص فاطمه زهرا(س)، ایشان را تکریم می‌کردند؛ بیان کوتاهی از حضرت محمد(ص) وجود دارد که می‌فرماید «خداوند برای رضای فاطمه(س) راضی می‌شود و برای غضب وی، غضبناک»؛ این معیار عظیم سیاسی برای زندگی ماست.
عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: این شاخصه‌ای سیاسی برای امت در همه زمان‌هاست؛ در حقیقت رضایت و غضب ایشان معیار تشخیص حق و باطل همه تحولات سیاسی و… است.
علم‌الهدی با اشاره به جریان شهادت حضرت زهرا(س) تصریح کرد: در جریان انحراف امت از امامت، ایشان غضبناک شد و برای اینکه این غضب را نشان دهد، به امیرالمومنین(ع) فرمود «مرا شبانه دفن کن»؛ سند غضب صدیقه اطهر(س) از مساله انحراف امت از جریان امامت، مخفی بودن مدفن ایشان است.
وی با تاکید بر اینکه مسئولان باید عملکرد یک ساله خود را از نظر تطبیق با تاکیدات مقام معظم رهبری مقایسه نمایند، اظهار کرد: مسئولان باید بینند تا چه حد عملکردشان با بیانات مقام معظم رهبری تطابق داشته است؛ مقام معظم رهبری از اقتصاد مقاومتی سخن به میان آورد؛ باید دید با گذشت یک سال از این مساله توسط رهبری، تا چه حد اقتصاد مقاومتی پیاده شده است.
امام جمعه مشهد اضافه کرد: ایشان فرمود باید نگاه‌مان به داخل باشد و از بیگانگان قطع امید کنیم؛ رهبری ۲۱ مرتبه از ابتدای سال تاکنون در این خصوص تذکر داد؛ آیا باید هر مشکلی که در کشور به وجود می‌آید را به رضای آمریکا و مذاکرات گره زد؟ آیا این قطع امید از بیگانگان است؟
علم‌الهدی تصریح کرد: آیا صدیقه اطهر(س) راضی است که فرزندش به ما بگوید از بیگانگان قطع امید کنید و ما این کار را نکنیم.
وی با اشاره به مساله فرهنگ به عنوان یکی دیگر از دغدغه‌های اصلی مقام معظم رهبری در شعار سال ۹۳، گفت: امسال سال فرهنگ است؛ علاوه بر متولیان نظام، مردم هم در این خصوص سهم دارند، آیا در جریان فرهنگ رضایت مقام معظم رهبری به دست آمد؟
عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: رهبری از مساله فرهنگ نگران است؛ تا کوچک‌ترین سخنی می‌گوییم، گفته می‌شود جوانان نشاط و خوشی می‌خواهند، آیا رضای یک جوان باید به قیمت نابودی ارزش‌های دینی باشد.
علم‌الهدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تاکید قرآن بر لزوم نیکی به پدر و مادر، عنوان کرد: خدمت به والدین مترادف با عبودیت است چراکه همه استعدادهای انسان نشات گرفته از پدر و مادر بوده که جریان وراثتی باعث آن شده است.
وی افزود: در حقیقت مبدا تمام داشته‌های ما پدر و مادر هستند؛ به همین جهت است که خداوند خدمت به پدر و مادر را مترادف با بندگی می‌داند؛ نتیجه احسان به پدر و مادر هم همان نتیجه بندگی خداوند را در بر دارد؛ اگر آدمی همه افعال نیکو را انجام دهد، اما بنده خدا نباشد، معذب خواهد شد.
امام جمعه مشهد تاکید کرد: این در حالی است که اگر انسانی با وجود لغزش‌های زیاد، خداوند را بندگی کند، شاید به بهشت برسد؛ این قضیه در مساله والدین نیز جاری است، ممکن است یک فرد به وسلیه پدر و مادر خود بهشتی یا جهنمی شود؛ در واقع نظام رفتاری ما با پدر و مادر رقم زننده بهشتی و جهنمی بودن ماست.
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن