پزشکیان: توافق هسته‌ای به تنهایی حل کننده مشکل نیست

مسعود پزشکیان گفت: عملکرد آقای روحانی در برخی حوزه‌ها خوب است و در برخی دیگر متوسط یا بعضا قابل‌قبول نیست/ درست کردن اقتصاد کار یک سال، دو سال یا پنج‌سال نیست/ منتقدان روحانی چرا وقتی اقتصاد را خراب می‌کردند ساکت بودند؟/ توافق هسته‌ای نمی‌تواند به تنهایی مشکل را حل کند/ اگر بخواهند آقای احمدی نژاد را تایید صلاحیت کنند برای بنده جای سوال دارد.
به گزارش انصاف نیوز، نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری آریا درباره نظرسنجی یک موسسه آمریکایی که از کاهش ۱۴درصدی محبوبیت روحانی  خبر داده،گفت: اگر نظرسنجی انجام شود ممکن است شاهد کاهش محبوبیت فردی باشیم که منتخب مردم است. در واقع اگر حرفهایی که زده شده با کارهای صورت گرفته همخوانی نداشته باشد، ممکن است عده‌ای نظرشان نسبت به آنچه که بوده ضعیف شود و تغییر کند.
وی درباره عملکرد روحانی افزود: عملکرد آقای روحانی در برخی حوزه‌ها خوب است و در برخی دیگر متوسط یا بعضا قابل‌قبول نیست.
کسانی که اقتصاد را به این وضعیت انداخته‌اند باید پاسخگو باشند که چرا وضعیت به اینجا رسیده است
وزیر دولت اصلاحات در واکنش به انتقادهایی که نسبت به عملکرد اقتصادی دولت مطرح است،گفت: کاملا طبیعی است که دولت نتواند وضعیت اقتصادی را بهبود ببخشد؛ چراکه مشکلات اقتصادی به‌گونه‌ای نیست که یک شبه درست شود. درواقع ساختمانی که خراب کرده‌اند را نمی‌توان به سادگی درست کرد. لذا کسانی که اقتصاد را به این وضعیت انداخته‌اند باید پاسخگو باشند که چرا وضعیت به اینجا رسیده است.
وی تاکید کرد: کسانی که امروز منتقد وضعیت اقتصادی هستند چرا آن وقتی که اقتصاد خراب می‌شد و خودشان در این خرابی نقش داشتند، سکوت اختیار کردند. درحالی که درست کردن اقتصاد کار یک سال، دو سال یا پنجسال نیست.
توافق هسته‌ای نمی‌تواند به تنهایی مشکل را حل کند
پزشکیان درباره نقش توافق هسته‌ای در افزایش محبوبیت روحانی، معتقد است توافق هسته‌ای نمی‌تواند به تنهایی مشکل را حل کند، مگر آنکه در آن منافع ملت دیده شود و دستاوردهای لازم به همراه توافق به دست آید؛ به عبارت دیگر اگر توافق صورت گیرد اما مشکلات حل نشود و فقط امتیاز داده شود، بدون آنکه امتیازی به دست آید، زود است که از حالا بگوییم چنین توافقی محبوبیت رییس جمهور را کاهش یا افزایش می‌دهد.
احمدی‌نژاد فردی است که آشکارا خلاف قانون عمل کرده؛ چنین فردی چطور می‌تواند کاندیدای اجرای قانون شود؟!
وی در واکنش به اظهارات برخی ازچهره‌های سیاسی درباره افزایش محبوبیت اجتماعی محمود احمدی‌نژاد و پیروزی او در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶، گفت: اگر بخواهند آقای احمدی نژاد را تایید صلاحیت کنند برای بنده جای سوال دارد؛ چطور فردی که قانون و برنامه را قبول نداشت و  مقابل مقام معظم رهبری ایستاد و خانه‌نشینی کرد و چالش‌های بسیاری ایجاد کرد تایید صلاحیت شده است. احمدی‌نژاد فردی است که آشکارا خلاف قانون عمل کرده؛ چنین فردی چطور می‌تواند کاندیدای اجرای قانون شود؟!
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا