خرید تور نوروزی

طنز | بی بی سی یا ۲۰:۳۰؟!

«قبول کنید که اخبار موفقیت‌های تیم ملی را «بی بی سی» متعلق به روباه پیر خیلی آبرومندتر از «بیست و سی» خودمان با مدیران جوان و ترگل و ورگلش پخش کرد! انصافا برخوردی که مجریان همیشه حق به جانب و مخالف دوآتشه استکبار جهانی این برنامه با تک تک اعضای تیم ملی کردند با آمریکا و اسرائیل نکرده بودند!»

فرزین پورمحبی در یادداشت طنزی برای ایسنا نوشت: این قبول که این روزها هیچ چیز سرجاش نیست؛ از مسئولین گرفته تا قیمت‌ها، اما وقتی می‌بینی «رسانه ملی» جلو «تیم ملی» شاخ و شانه می‌کشد، آدم دیگر نمی‌داند دردش را به کی بگوید؟!

خب همین کارها را می‌کنید که مجری‌های‌تان در خارجه می‌زایند و گزارشگرهای‌تان به اجنبی‌ها پناهنده می‌شوند! البته بقیه مردمی هم که شرایط پناهندگی را ندارند، با دیدن برنامه‌های‌تان به شبکه‌های بیگانه پناه می‌برند! پناه بر خدا … از دست شماها.

اگر برای یک بار هم که شده دقیقا به ما بگویید بعد از خودتان کی خوب است، به این مو قسم ما هم می‌گوییم: تو خوبی!

قبول کنید که اخبار موفقیت‌های تیم ملی را «بی‌بی‌سی» متعلق به روباه پیر خیلی آبرومندتر از «بیست و سی» خودمان با مدیران جوان و ترگل و ورگلش پخش کرد! انصافا برخوردی که مجریان همیشه حق به جانب و مخالف دوآتشه استکبار جهانی این برنامه با تک تک اعضای تیم ملی کردند با آمریکا و اسرائیل نکرده بودند!
قیافه این قهرمانان بعد از برد ۱۳ تیم‌ دسته اول جهان با مشاهده واکنش‌های صدا و سیما دیدن داشت! که البته ما پیشنهاد نمی‌کنیم ببینید!

در جهان پنجم شدیم؟ حالا از چی ناراحتید؟ چرا اول نشدیم؟ خب مگر وقتی صدا و سیما در برنامه‌سازی‌های تلویزیونی چه به لحاظ کیفیت و چه به لحاظ کمیت نتوانسته هیچ رتبه‌ای حتی در سطح آسیا کسب کند، ما شاکی شدیم؟! مگر وقتی حال‌مان از سریال‌ها و برنامه‌های تکراری و سراسر کپی- که اتفاقا در اوقات پرمخاطب شب هم پخش می‌شوند – به‌هم خورد، چیزی گفتیم؟! مگر وقتی که نتوانستید یک سریال و یا یک برنامه را در سطح بین‌المللی بسازید و در یک کشور درست و درمان پخش کنید ما پنبه‌تان را زدیم!؟

در ضمن آن‌قدر یکی به تخته و یکی به نعل می‌زنید که ما حسابی قاطی کردیم!

مثلا وقتی در فوتبال، خودتان به خودتان لقب «یار دوازدهم» دادید و متعاقبا تیم ملی فوتبال در سایه حمایت‌های موثر شما در جهان بیست و چندم شد خیلی شیک و مجلسی از این جریان رد نشدید؟ حالا مثلا چی می‌شد یار هفتم بچه‌های والیبال هم می‌شدید و آن‌ها را به‌خاطر پنجم شدن‌شان بزرگوارانه می بخشیدید؟ چرا با عدد ۷ به اندازه ۱۲ ارتباط برقرار نمی‌کنید؟ چرا یارش نمی‌شوید؟

در ضمن بد نیست یک اتاق فکری هم بسازید تا حداقل حرف خودتان را نقض نکنید و سوتی ندهید.

به‌عنوان مثال، وقتی تیم جوانان والیبال به توصیه شما عمل کرد و مثل بچه آدم قهرمان جهان شد، شما عزیزان جان، درد و بلای آن‌ها را توی سر تیم بزرگسالان زدید و به‌شان پیام دادید که: آهای بیایید از این‌ها باد بگیرید!

اما ظاهرا فراموش کرده بودید که تقریبا نصف اعضای تیم ملی بزرگسال از تیم جوانان بودند! به همین خاطر هم هنوز معلوم نشده که بالاخره کی بده کی خوب و اعضای کدام تیم باید از آن یکی یاد بگیرند!

سر جدتان با تیم ملی درنیفیتد و این‌قدر تکه‌باران شان نکنید و جوگیر نشوید و پیشنهاد نکنید که وقت رفتن‌شان است. گذشت از بزرگان است و صدا و سیما هم بزرگترین رسانه جهانی البته از لحاظ تعداد پرسنل است. بگذارید به المپیک‌شان برسند. اصلا بنده به جای آن‌ها از شما معذرت می‌خواهم. فقط ول‌شان کنید!

اتاق فکر خرجی ندارد حتی در فضاهای یک مترمربعی هم می‌توان آن‌ها را ساخت.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا