«مالیات سال‌های ۹۱و ۹۲ به ۳۵میلیارد تومان کاهش یافت» | پایگاه خبری تحلیلی انصاف نیوز «مالیات سال‌های ۹۱و ۹۲ به ۳۵میلیارد تومان کاهش یافت» | پایگاه خبری تحلیلی انصاف نیوز

«مالیات سال‌های ۹۱و ۹۲ به ۳۵میلیارد تومان کاهش یافت»

میعاد صالحی، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: مالیات سال‌های ۹۱ و ۹۲ این صندوق به دلیل ارائه نکردن اظهارنامه مالیاتی در زمان خودش و افزوده شدن جریمه تأخیر به آن، به صورت علی‌الرأس بیش از هزار میلیارد تومان اعلام شده بود اما با تلاش و پیگیری کارکنان صندوق بازنشستگی و همکاری مناسب سازمان امور مالیاتی، این رقم به ۳۵ میلیارد تومان کاهش یافت.

سید میعاد صالحی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به اینکه تلاش همکاران  موجب جلوگیری از هزینه هزار میلیارد تومانی از محل منابع صندوق بازنشستگی کشوری شد، لازم دیدیم برای تقدیر از آن‌ها و ارج نهادن به تلاش‌های دلسوزانه آن‌ها، با توجه به مصوبات هیات امناء و تفویض به مدیرعامل، مبلغی را به عنوان جبران زحمات به کارکنان پرداخت کنیم.

وی اضافه کرد: این مبلغ پرداختی جمعا کمتر از یک‌هزارم خسارتی بود که در صورت عدم پیگیری همکاران به صندوق وارد می‌شد.

صالحی افزود: این مشکل برای مالیات سال‌های ۹۳ و ۹۴ صندوق نیز وجود دارد که  در این‌ باره نیز سعی می‌کنیم با تلاش مجدد مدیران و کارکنان صندوق و نیز همکاری سازمان امور مالیاتی، جلوی وارد شدن خسارت به صندوق بازنشستگی گرفته شود.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری پیش‌ از این در توئیتی اعلام کرد: مالیات سال‌های ۹۱ و ۹۲ صندوق بازنشستگی به دلیل ارائه نکردن اظهارنامه مالیاتی در زمان خودش و جریمه آن، به صورت علی‌الرأس بیش از هزار میلیارد تومان اعلام شده بود. با پیگیری همکاران، این مبلغ هفته گذشته به کمتر از ۳۵ میلیارد تومان کاهش یافت و قطعی شد.

طی چند روز گذشته در فضای مجازی عنوان شده بود که رئیس جوان صندوق بازنشستگی کشوری از جیب بازنشستگان کشور ۷۰۰ میلیون تومان پاداش داده است.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن