«در چند ماه آینده بولتون هم عوض می شود»

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت و گو با خبرنگار اعتدال با اشاره به اظهارات اخیر ترامپ مبنی بر اینکه “درباره ایران عقب می‌نشینم و صبر می‌کنم” گفت: هیچ ثباتی در صحبت های ترامپ نمی بینیم. پیش بینی می کنم در چند ماه آینده آقای بولتون هم عوض شود. همچنین آشفتگی در رابطه با سیاست گذاری و تصمیم گیری در هیات حاکمه فعلی آمریکا را شاهد هستیم.

وی ادامه داد: اگر توجه داشته باشید در سه سال گذشته حداقل ۴ وزیر دفاع و سرپرست وزارت دفاع آمریکا تغییر کرده است. همچنین ترامپ دو وزیر امور خارجه خود را تغییر داده است و شاهد تغییرات در شورای امنیت و کاخ سفید هم بودیم، بنابراین هیچ ثباتی در آمریکا وجود ندارد. پیش بینی می کنم در چند ماه آینده آقای بولتون هم عوض شود.

این نماینده مجلس تاکید کرد: باید به صحبت های ترامپ بیشتر به عنوان یک سیاست مدار تاجر پیشه نگاه کرد. اما قدر مسلم کشورهایی هم در منطقه هستند مانند سعودی ها و صهیونیست ها که از این نقطه ضعف آقای ترامپ که پول و تجارت است سوء استفاده می کنند تا او را کشان کشان به سمت تنش در منطقه بیاورند.

جمالی  تصریح کرد: البته آنچه می تواند مانع از تنش زایی در منطقه و مصون ماندن کشورمان شود قدرت نظامی، اراده بالای، وحدت ملی و پشتوانه های اجتماعی ما است.

او در خصوص اقدام بعدی ترامپ، خاطرنشان کرد: اقدام ترامپ بستگی به شرایط دارد اما آنچه اهمیت دارد تعادل میان حمله و دفاع است. اگر ما بتوانیم تعادل بخشی کنیم و دشمن را به تردید بیاندازیم، بسیار تاثیر گذار خواهد بود. کاری که ما با انهدام پهپاد فوق سری آمریکا انجام دادیم نشان داد که در اراده و تجهیزات قوی هستیم. این موضوع باعث شد که حداقل در کوتاه مدت جنگی صورت نگیرد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به پیشنهادهای مکرر ترامپ برای مذاکره با ایران، گفت: زمانیکه ترامپ ادعای مذاکره می کند، این مذاکره را برای رسیدن به یک تعادل و یک هدف مشترک، دنبال نمی کند بلکه اولا برای انشقاق در جامعه است. ثانیا مذاکره را جزئی از سیستم فشار خود تلقی می کند و ثالثا می گوید من اینها را به حدی ضعیف کردم که نه پای میز مذاکره بلکه به پای میز ذلت آمدند.

جمالی تاکیدکرد: ترامپ مذاکره را به عنوان مذاکره نمی خواهد بلکه برای انشقاق در جامعه این موضوع را مطرح می کند که مردم بگویند ترامپ که می گوید به دنبال مذاکره هستم چرا مذاکره نمی کنند، همچنین ترامپ می خواهد به محور مقاومت بگوید ایران که قویترینتان بود را به پای میز مذاکره کشاندم. او از مذاکره به دنبال ذلت ایران است.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن