صادق خرازی و مدح مصباح یزدی!

احمد زیدآبادی، روزنامه‌نگار، در یادداشتی تلگرامی با عنوان «صادق خرازی و مدح مصباح یزدی!» نوشت:

«مدح و ستایشِ صادق خرازی از مواضع سیاسی و عقیدتی شیخ محمد تقی مصباح یزدی را آیا باید صادقانه و بی‌ریا دانست و یا به انگیزۀ سودی و طمع منفعتی؟

لابد خواهد گفت؛ انگیزه‌خوانی ممنوع! راست هم می‌گوید! اما برای اینکه امثال من هم از سردرگمی کمی به در آییم، ایشان مایل نیست توضیح دهد که آیا در تمام این سال‌ها آقای مصباح را “فیلسوف صمدانی”، “مفسر و عالم ربانی”، “مبارز واقعی در مقابل تحریفات و انحرافات” و “ثابت قدم در مسیر مبارزه با منحرفان” می‌دانسته و یا اخیراً این خصوصیات را در وجود وی کشف کرده است؟

اگر از قبل می‌دانسته پس چرا به جای حمایت از سلوک سیاسی و اعتقادی مصباح، خود را در صف حامیان سید محمد خاتمی قرار داده است؟ یعنی در تمام این مدت نمی‌دانسته که خاتمی در نگاه مصباح یکی از سرچشمه‌های انحراف و هدف مبارزه‌جویی او بوده است؟

و اما اگر آقای خرازی اخیراً به فضائل مصباح واقف شده است، لازمه‌اش این نیست که حزب اصطلاحاً “اصلاح‌طلب” ندای ایرانیان را در “جبهۀ پایداری” ادغام کند و در شمار مریدان “فیلسوف صمدانی و مفسر و عالم ربانی” درآید؟»


صادق خرازی: آیت‌الله مصباح فیلسوف صمدانی و بزرگترین متفکر حوزه علمیه است

خبرگزاری تسنیم در گزارشی با این تیتر نوشت:

صادق خرازی دبیرکل حزب اصلاح‌طلب ندای ایرانیان در کارگاه نقد مستند «آن زمستان؛ برشی از زندگی آیت الله مصباح یزدی» گفت: بنده آیت الله مصباح را فیلسوف صمدانی، مفسر و عالم ربانی می‌دانم و جایگاه ویژه‌ای برای این شخصیت بزرگوار قائل بوده و هستم.

وی آیت‌الله مصباح یزدی را بزرگترین متفکر حوزه عنوان کرد و افزود: به نظر بنده این مستند چهره واقعی آیت الله مصباح یزدی را نشان نداده است از این لحاظ که شخصیت ایشان بسیار والاتر از شخصیتی است که در مستند نمایش داده شده است و برخی چیدمان ها مورد نظر جامعه مخاطب نخواهد بود.

این کارشناس با تأکید بر این که جا داشت زوایای مختلفی از زندگی سیاسی و مبارزاتی آیت‌الله مصباح یزدی در این مستند نمایش داده می‌شد، ادامه داد: برخی فریم های نمایش داده شده در مستند مورد پذیرش جامعه امروز با توجه به التهابات موجود نخواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: ماهیت و نفس کار ساخت این مستند بسیار خوب و بزرگ است و ابداع جدیدی در حوزه است که امیدوارم با موفقیت روزافزون همراه باشد ولی بهتر است برخی کمبودهای موجود در مستند برطرف شود.

خرازی با بیان این که آیت الله مصباح یزدی از ابتدا مبارز واقعی بوده و هست و همواره در برابر تحریف ها و انحرافات ایستاده و شجاعانه برخورد کرده است، گفت: بنده سخنان برخی دوستان اصلاح طلب درباره آیت‌الله مصباح یزدی را قبول ندارم، چون ایشان بیش از ۵۰ سال است که در میدان واقعی مبارزه قرار دارد و شخصیت‌هایی همچون ایشان در حوزه بسیار کم هستند.

وی در پایان پرداختن به زوایای مختلف زندگی آیت‌الله مصباح یزدی اعم از دوره های مبارزاتی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی و همچنین نحوه مقابله ایشان با تحریف و انحرافات موجود در اوایل انقلاب و جامعه امروز را ضروری دانست و بیان داشت: آیت الله مصباح یزدی از معدود علمایی است که تغییری در اعتقادات و نظریات شان اتفاق نیفتاده و ثابت قدم در مسیر مبارزه با منحرفان ایستاده اند.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

پیام

  1. سلام
    لطفا در کنار پرداختن به مواضع فوق العاده هوشمندانه ایشون در رابطه با حوزه های مختلف، پرونده تحصیلی “دکتر” غضنفر رو هم بررسی کنید.

  2. نان به نرخ روز باید خورد.
    … وسیله‌ای است برای عروج مادی ژن خوب‌ها در دنیا و خر کردن عوام الناس و معطل گذاشتن به آخرت!!!!!

    1. اخرت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟پرداختن به اخرت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یعنی دراین روزها نیستید؟؟؟؟؟منتها ان فرد مداح بسیار بسیار از قافله مانده …..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن