پناهیان: مردی که بخاطر ترس از زنش فرمانبرداری کند، ملعون است

ایرنا به نقل ازحجت الاسلام علیرضا پناهیان نوشت: زنان به دلایل مختلف مسوولیت پذیرتر از مردان هستند و احساس مسوولیت بیشتری می‌کنند.

حجت الاسلام علیرضا پناهیان شنبه شب در نخستین نشست از سلسله نشست های “زنان و خانواده در اندیشه رهبر معظم انقلاب” در مشهد افزود: وقتی انسان از پذیرش مسوولیت ها و انجام درست آنها لذت می‌برد، احساس شادمانی و قدرت می‌کند و این احساس را می‌توان در زنان حس کرد.

وی اظهار داشت: در باره قدرت و توانایی های زن باید مطالعه کرد و آن را در برابر قدرت و توانایی های مردان سنجید، البته معنای این حرف این نیست که زنان را در رنج ها رها کنیم.

وی گفت: انعطاف پذیری شوهر نسبت به همسر خود امری ضروری است اما در مقابل مردی که مطیع زن خود شود و از ترس از او فرمانبرداری کند، ملعون است و خود زن نیز از چنین مردی لذت نمی‌برد.

حجت الاسلام پناهیان افزود: مردان براساس قانون نظام اجتماعی مقتدر و حاکم خانه هستند و در برابر زن و فرزندانشان انعطاف پذیر می‌شوند، به طوری که هر زمان همسرشان شروع به گلایه کردن، ناسازگاری و فریاد زدن کرد، با او مدارا می‌کنند.

وی اظهار داشت: همانگونه که مرد نیازمند نوازش همسر است، زن نیز به محبت همسر خود نیاز دارد و گاهی این نیاز را با داد و فریاد و ناسازگاری نشان می‌دهد.

وی گفت: زندگی خانوادگی چیزی جز پذیرفتن مسوولیت ها نیست، دایره این مسوولیت ها بسیار گسترده است و در یک زندگی مشترک مسوولیت های زنان و مردان متناسب با توانمندی هایشان تعریف شده است.

حجت الاسلام پناهیان افزود: زنان بازیگران بسیار خوبی هستند به طوری که نقش های متفاوتی در قالب همسر، مادر و یک فعال اجتماعی در محل کار خود را به خوبی و به طور همزمان ایفا می‌کنند، این استعداد منحصر به زنان است و نباید از آن غافل شد.

وی با تاکید بر ترویج فرهنگ مسوولیت پذیری در جامعه اظهار داشت: فرهنگ مسوولیت پذیری باید از کودکی به افراد آموخته شود تا فرهنک بی تعهدی را کنار بگذارند.

وی گفت: ترویج فرهنگ مسوولیت پذیری بسیار مهمتر از حجاب است زیرا حجاب ثمره پذیرش مسوولیت‌ها در جامعه است.

حجت الاسلام پناهیان افزود: مردانی که به راحتی همسران خود را طلاق می‌دهند یا زنانی که به آسانی دل شوهران خود را می‌شکنند، مسوولیت پذیر نیستند.

وی با اشاره به قدرت زبان زنان اظهار داشت: گناه زن در استفاده بد از زبان چند برابر گناه مردان است و در روایات مهمترین عامل ورود زنان به جهنم زبانشان دانسته شده است نه حجابشان.

وی گفت: اغلب دختران بی بند و بار مادران دهان دریده ای دارند که در برابر شوهر خود زبانشان را نگه نداشته اند.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. سلام-زندگی اشرافی وشبه اشرافی پدر خانواده ها را در آورده حاجی نفس شما از جای گرمی بیرون می آید مردانی که نمی خواهند زنانشان بی حجاب باشند اما زنان ودختران آنها بی حجاب وبد حجاب شدند ملعون کسانی هستند که فرهنگ جامعه را با همین سریالهای تلوزیونی و همین شوهای مسخره با هنرپیشه گان بی ریشه به هم ریختند شما حرفهائی می زنید که هیچ کاربردی ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن