آیا زنان در سفارت ایران باید باحجاب باشند؟

در روزهای اخیر تعدادی از رسانه‌های داخلی به حضور تعدادی از مقامات مجارستانی در سفارت ایران بدون حجاب اسلامی پرداخته‌اند از جمله خبرگزاری سازمان تبلیغات اسلامی (خبرگزاری مهر) با تیتر «کشف حجاب مقامات در خاک ایران!».

به گزارش انصاف نیوز، خبرگزاری مهر که سپس خبر خود را حذف کرده است، در این باره نوشته بود: «تصویر مقامات مجارستانی در سفارت ایران با پوشش نامتعارف و مغایر با قوانین کشور در خاک ایران جزو عکس‌هایی بود که با واکنش اهالی فضای مجازی رو به رو شد. سفارت هرکشور در هر جای دنیا رسما به عنوان خاک آن کشور محسوب می‌شود؛ طوری که افراد به صرف حضور در سفارت هر کشور ملزم به رعایت قوانین و عرف آن کشورهستند. به دنبال همین موضوع یکی ازتصاویر قابل توجهی که به تازگی منتشر شده متعلق به  عکسی از مراسم سفارت ایران در مجارستان است . نکته جالب توجه این عکس حضور هنجارشکن مقامات مجارستان با پوششی مغایر با قوانین کشورمان در حضور مسئولان ایرانی است.عکسی که با دیدن آن می‌شود هم به بی احترامی و بی‌توجهی اهالی مجارستان به قوانین ایران و هم به کم‌کاری و بی تفاوتی مسئولان ایرانی اشاره کرد».

کانال تلگرامی فارس پلاس، زیرمجموعه‌ی خبرگزاری فارس نیز توییت «محمد مهدی رحیمی» را نقل کرده است که: «هنجارشکنی و اقدام غیرقانونی سفارت ایران در مجارستان در حضور سفیر و مسئول سازمان ارتباطات اسلامی! / روزگاری سفارت های ایران حکم خاک کشورمان را داشت و قوانینی بر آن حکفرما بود. حالا وضع اینگونه شده. تاسف بارتر اینکه علاوه بر جناب سفیر، فلان مدیرکل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی! هم شاهد این بی حرمتی و قانون شکنی هستند».

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن