«انتظار مردم رسیدگی به ۱۲ گزارش نجفی از تخلفات قالیباف است»

«علیرضا رحیمی»، عضو مجمع نمایندگان تهران گفت: انتظار مردم ارائه گزارشی درباره یک دهه فعالیت قالیباف در شهرداری تهران و مشخصا رسیدگی به ۱۲ گزارش آقای نجفی به این تخلفات است؛ کما این که تخلفات به قوه قضاییه ارجاع شده است.

علیرضا رحیمی در گفت‌وگو با ایسنا در ارزیابی از عملکرد شورای شهر تهران گفت: شورای شهر تهران در دوره پنجم در موارد مهمی همچون محیط زیست، هوای پاک، حمل و نقل عمومی، انتخابات شورایاری‌ها و نظارت بر عملکرد مناطق و سازمان‌ها همبستگی خوبی داشته که قابل تقدیر است.

وی در عین حال با بیان این که باید چند نکته مهم درباره عملکرد شورای شهر تهران در نظر گرفت گفت: تزلزل مدیریتی کلان شهرداری و تغییر سه شهردار  بی ثباتی مدیرتی بی سابقه‌ای را در شهرداری تهران به وجود آورد که مسئولیت آن با شورای شهر تهران است که در کارنامه شورا قابل ارزیابی است و باید به صورت مبسوط در قالب آسیب شناسی عملکرد شورا را مورد ارزیابی قرار دهیم.

نماینده تهران با اشاره به موضوع تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در دوره مسئولیت قالیباف در مجلس گفت: تحقیق و تفحص از یک دهه مدیریت آقای قالیباف موضوعی بود که اگر توسط شورا انجام می‌شد دیگر ضرورتی برای ورود نمایندگان وجود نداشت؛ باید شورای شهر در شش ماه اول فعالیت خود تحقیق و تفحص را به صورت حرفه‌ای انجام می‌داد  و گزارشی به مراجع ذی‌ربط و مردم ارائه می‌کرد؛ اکنون هم دیر نشده و انتظار مردم این است که شورای شهر به موضوع ۱۲ گزارش نجفی شهردار سابق تهران درباره تخلفات قالیباف ورود پیدا کنند تخلفاتی که به قوه قضاییه ارجاع شد قطعا شورای شهر با ورود به این موضوع می‌تواند نتیجه پیگیری‌ها از یک دهه مدیریت قالیباف به مردم ارائه کند.

رحیمی با یادآوری این که تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در دوران قالیباف در ک مجلس رای نیاورد گفت: نمایندگان معتقد بودند که این کار شورای شهر است که باید به صورت حرفه‌ای دنبال شود و معنای ندارد که نمایندگان مجلس به آن ورود پیدا کنند.

وی همچنین با بیان این که سایه چهار رویکرد سیاسی بر شورای شهر برخاسته از برخی از احزاب و نمایندگان آنها در شورا دیده می‌شود گفت: سایه چهار رویکرد سیاسی بر شورا بر انسجام تشکیلاتی اصلاح طلبان و کارآمدی شورای شهر تهران ضربه زد؛ در موارد متعددی از جمله انتخاب شهر این رویکرد سیاسی و حزبی مشهود بود.

نماینده تهران در جمع‌بندی اظهار کرد: ورود بی سابقه یکی در انتخابات به عنوان شورای پنجم سطح مطالبات و توقعات مردم را به طور واقع بینانه بالا برد؛ اما در مجموع این لیست واحد نتوانست عملکرد منسجمی در کلان مدیریتی فعالیت شورا از خود نشان دهد؛ اگرچه فعالیت‌های فردی اعضای شورا حرفه‌ای و دلسوزانه بود اما در نهایت عملکرد شورا با نگاه جمعی توسعه و رفاه شهری ارزیابی می‌شود.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

پیام

  1. خوشبینانه امیدواریم شریک انتخاباتی قالیباف حاضر بشه دادگاه کسی که به نفع خودش کنار رفته رو برگزار کنه

  2. واقعا باعث تاسفه یکسال از افشاگری آقای نجفی میگذره و آقایون به روی خودشون نمیارن…!این آقای رئیسی که یه عده سنگشو به سینه می زنن کو؟چرا دستور رسیدگی نمیده؟شما که به خاطر رقص چند تا بچه شبانه نجفی رو به دادگاه کشوندین کجایین؟پول این مردمو بالا کشیدن کسی به روی مبارک هم نمیاره!
    انصاف خواهشا نمایش بده که فکر نکنن مردم احمقن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا