تکرار محاکمه مدیر مسوول پایتخت کهن در دادگاه مطبوعات

سردبیر مجله پایتخت کهن گفت: روز یکشنبه سوم شهریور در مجتمع امام خمینی جلسه‌ی محاکمه مجدد فریبا عباسی مدیر مسوول مجله پایتخت کهن در حضور هیات منصفه مطبوعات برگزار شد.

علی نظری در گفت‌وگو با مستقل آنلاین در باره‌ی جزییات این محاکمه گفت:

– سال گذشته خانم عباسی به اتهام تبلیغ علیه نظام از طریق درج مطالبی در شعبه ۶ دادگاه کیفری یک تهران محاکمه شد. سال قبل هیات منصفه این مدیر مسول را بخاطر عدم رعایت بخشنامه شورایعالی امنیت ملی مبنی بر انتشار عکس آقای کروبی در این مجله به اتفاق آرا مجرم شناخت.

– مورد دیگر اتهام مدیر مسوول پایتخت کهن شبهه در اصل ولایت فقیه بود. فریبا عباسی در پاسخ به این اتهام به قاضی محترم شعبه ۹ کیفری یک تهران اظهار داشت ما در مجله پایتخت کهن بعنوان یک نشریه راهبردی سعی برانتشار نظریات مختلف پیرامون اصول مختلف قانون اساسی داشته‌ایم. استراتژی مجله پایتخت کهن راهبردی و مبتنی بر استفاده از همه قرائت‌های مختلف فکری و سیاسی است.

– مورد دیگر اتهام خانم عباسی تبلیغ آیت الله منتظری بود که مدیر مسوول پایتخت کهن به دادگاه اظهار داشت ما در سال ۱۳۹۵ از شعبه ۴ بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه منع تقیب دریافت کردیم.

– در جلسه امروز محاکمه‌ی مجدد خانم فریبا عباسی وکیل وی دکتر علی معصومی طی دقایقی پشت تریبون دادگاه قرار گرفت و از موکل خویَش دفاع مبسوط و قاطعی کرد.

– دکتر معصومی با توجه به سوابق و خدمات مدیر مسوول پایتخت کهن و مشی همگرایانه‌ی این نشریه در راستای وحدت ملی و تقویت انسجام جامعه‌ی ایرانی از ریاست دادگاه درخواست تبرئه‌ی موکل خویش را خواستار شد.

– شاکی خانم عباسی سازمان اطلاعات سپاه است و نظر به اینکه دیوانعالی کشور رای صادره از شعبه ۶ دادگاه کیفری یک را متناسب با اتهام مطبوعاتی مدیرمسوول پایخت کهن وارد ندانست پرونده خانم عباسی به شعبه نهم کیفری یک ارجاع شد و قاضی محمدی کشکولی در حضور هیات منصفه محاکمه‌ی مجدد را انجام داد.

– بنده که در جلسه دادگاه حضور داشتم با توجه به استماع دفاعیات خانم عباسی و وکیل مدافعش داشتم خوشبین به تبرئه‌ی ایشان هستم.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن