«سینمای هنر و تجربه به دور از ابتذال است»

/«چه فیلمی ببینیم» هفته با اصغر همت و امیر پروین‌حسینی/

در هر دوره‌ای برخی از فیلم‌ها مورد تحسین و توجه اهالی هنر قرار می‌گیرند که هرکدام از  آنها دلایل مختص به خودشان را برای تحسین فیلم مدنظرشان دارند. در «چه فیلمی ببینیم» این هفته به سراغ اصغر همت بازیگر سینما و تئاتر و سیدامیر پروین‌حسینی تهیه‌کننده‌ی سینما رفتیم تا از فیلم‌های در حال اکران، فیلم‌های مدنظرشان را پیشنهاد می‌دهند. همت فیلم « دوباره زندگی » از گروه هنر و تجربه را پیشنهاد داد، پیشنهاد پروین‌حسینی نیز «قصرشیرین» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی رضا میرکریمی بود.

همت: سینمای هنر و تجربه را به سینما دوستان واقعی توصیه می‌کنم

اصغر همت بازیگر سینما و تئاتر است. او بازی در فیلم‌هایی مثل «یه حبه قند»، «بی‌خوابی» و چندین فیلم سینمایی دیگر را در کارنامه‌ی هنر خود دارد. همت درباره‌ی فیلم مدنظرش به انصاف نیوز گفت: «من خیلی کم به سینما می‌روم اما به تازگی فیلم «دوباره زندگی» با بازی خانم گلاب آدینه و آقای شمس لنگرودی را دیدم. فکر می‌کنم حمایت از سینمای هنر و تجربه به هر شکلی که باشد کار خوبی است. به هر حال هیچ شکی نیست که گروه هنر و تجربه مخاطب فیلمی سالم و دور از ابتذال می‌بیند.

کسانی هستند که فکر و دغدغه‌هایی را که دارند با مخاطب درمیان می‌گذارند. آنها نه تنها فکر بازگشت سرمایه‌ی خودشان را نمی‌کنند بلکه به فکر ارتقای فرهنگ دیداری مردم عزیزمان هستند. من حمایت از سینمای هنر و تجربه را به خصوص به سینمادوستان واقعی توصیه می‌کنم و از آنها می‌خواهم برای این سینما وقت بگذارند. هرچند ممکن است که مخاطبان فکر کنند که این فیلم‌ها با سلیقه‌ی آنها سازگار نیست. فکر می‌کنم تمام کسانی که اهل تفکر هستند از زحماتی که برای فیلم‌های هنر و تجربه کشیده شده است، بهره خواهند برد.»

پروین‌حسینی: قصر شیرین مخاطب عام ندارد

امیر پروین‌حسینی تهیه‌کننده‌ی سینما و تلویزیون است. او تهیه‌کنندگی آثاری مثل «آینه بغل»،  «خجالت نکش»، «زاپاس» و چندین فیلم دیگر را در کارنامه‌ی خود دارد. او درباره‌ی فیلم سینمایی مدنظرش به انصاف نیوز گفت: «تمامی فیلم‌های روی پرده‌را ندیده‌ام و فقط می‌توانم از بین فیلم‌هایی که دیده‌ام پیشنهاد خود را بدهم.

فیلم قصرشیرین فیلم خوبی است اما نمی‌دانم که این فیلم با همه‌ی مردم ارتباط برقرار می‌کند یا نه. این فیلم خوش ساخت است و به نظر من بد نیست مردم این فیلم را ببینند. به نظر می‌رسد که این فیلم مخاطب عام نداشته باشد اما من این فیلم را دوست دارم.»

پروین‌حسینی در مورد این فیلم ادامه داد: «از لحاظ فنی به خصوص از لحاظ بازیگری قصر شیرین فیلمی بسیار جذاب است. بازی گرفتن از کودکان کار بسیار سخت است. اگر ما آن بازی‌ها را در سالن سینما باور می‌کنیم، فقط ماحصل زحمت کارگردان است. وقتی ما بازی یک بازیگر را باور می‌کنیم ۳۰درصد آن برعهده‌ی بازیگر و ۷۰ درصد توانایی کارگردان و تیم کارگردانی است که توانسته‌اند بازی‌ها را به سمت قابل قبول و باورپذیر هدایت کنند. این اولین جذابیتی است که توجه من را جلب کرد.»

این تهیه‌کننده در پایان گفت: «مسایل فنی مثل میزانسن‌هایی که وجود دارد و نوع حرکت دوربین را نیز دوست داشتم. به نظرم بسیاری از این موارد بسیار درست و به جا بود. این موارد ویژگی‌های مثبت قصر شیرین است.»

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن