«تهیه و توسعه‌ی زیرساخت‌ها در اربعین برعهده‌ی اپراتورهای عراقی است»

«جواد آذری جهرمی»، وزیر ارتباطات و‌فناوری اطلاعات گفت: تهیه و توسعه‌ی  زیرساخت‌های ارتباطی در اربعین برعهده‌ی اپراتورهای عراقی است.

به گزارش سیتنا، آذری جهرمی در حاشیه‌ی جلسه‌ی هیات دولت امروز چهارشنبه ۱۳ شهریورماه ۹۸ و در جمع خبرنگاران، گفت: پیاده روی اربعین در کشور عراق است و تهیه و توسعه‌ی  زیرساخت‌های ارتباطی هم برعهده‌ی اپراتورهای عراقی است.

وی، افزود: آن چیزی که باید پیش رود مذاکرات ماست که تیم مذاکراتی ما هفته‌ی آینده بعد از عاشورا و تاسوعا عازم عراق خواهند بود و همچنین مذاکره‌ی تلفنی هم داشتیم.

وزیر ارتباطات، ادامه داد: در دیداری که وزیر ارتباطات عراق از ایران داشتند، حدود یک ماه پیش مذاکرات حضوری داشتیم و همچنین رگولاتوری ما با رگولاتوری عراق مذاکرات فشرده‌ای داشتند.

آذری جهرمی، خاطرنشان کرد: پیشنهاد ما این است که تعرفه‌ی مکالمات دو کشور و چیزی که دولت ها به عنوان حق ورودی می‌گیرند، مانند کاری که برای ویزا انجام دایدم، در اربعین و ۲۸ صفر، صفر کنیم یعنی هزینه‌ی صادرات و واردات ارتباطات بین الملل صفر شود. پیشنهاد را دادیم و امیدواریم موافقت شود.

وزیر ارتباطات، اظهار کرد: سیگنال‌های اولیه مثبت هستند اما تا روی کاغذ نوشته نشود نمی شود اتکا کرد. سال گذشته ۵۰ درصد تعرفه را کاهش دادیم و امسال پیشنهاد دادیم که صفر شود.

وی، افزود: بحث بهبود شبکه نیز مدنظر است و گزارش‌های آنها همچون سال گذشته نشان دهنده‌ی این است که توسعه‌ی شبکه بهبود یافته است.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن