«تهیه و توسعه‌ی زیرساخت‌ها در اربعین برعهده‌ی اپراتورهای عراقی است»

«جواد آذری جهرمی»، وزیر ارتباطات و‌فناوری اطلاعات گفت: تهیه و توسعه‌ی  زیرساخت‌های ارتباطی در اربعین برعهده‌ی اپراتورهای عراقی است.

به گزارش سیتنا، آذری جهرمی در حاشیه‌ی جلسه‌ی هیات دولت امروز چهارشنبه ۱۳ شهریورماه ۹۸ و در جمع خبرنگاران، گفت: پیاده روی اربعین در کشور عراق است و تهیه و توسعه‌ی  زیرساخت‌های ارتباطی هم برعهده‌ی اپراتورهای عراقی است.

وی، افزود: آن چیزی که باید پیش رود مذاکرات ماست که تیم مذاکراتی ما هفته‌ی آینده بعد از عاشورا و تاسوعا عازم عراق خواهند بود و همچنین مذاکره‌ی تلفنی هم داشتیم.

وزیر ارتباطات، ادامه داد: در دیداری که وزیر ارتباطات عراق از ایران داشتند، حدود یک ماه پیش مذاکرات حضوری داشتیم و همچنین رگولاتوری ما با رگولاتوری عراق مذاکرات فشرده‌ای داشتند.

آذری جهرمی، خاطرنشان کرد: پیشنهاد ما این است که تعرفه‌ی مکالمات دو کشور و چیزی که دولت ها به عنوان حق ورودی می‌گیرند، مانند کاری که برای ویزا انجام دایدم، در اربعین و ۲۸ صفر، صفر کنیم یعنی هزینه‌ی صادرات و واردات ارتباطات بین الملل صفر شود. پیشنهاد را دادیم و امیدواریم موافقت شود.

وزیر ارتباطات، اظهار کرد: سیگنال‌های اولیه مثبت هستند اما تا روی کاغذ نوشته نشود نمی شود اتکا کرد. سال گذشته ۵۰ درصد تعرفه را کاهش دادیم و امسال پیشنهاد دادیم که صفر شود.

وی، افزود: بحث بهبود شبکه نیز مدنظر است و گزارش‌های آنها همچون سال گذشته نشان دهنده‌ی این است که توسعه‌ی شبکه بهبود یافته است.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/S8hYY
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن