در دانشگاه فسا چه خبر است؟

سایت محلی «صبح شیراز» در گزارشی با عنوان «در دانشگاه فسا چه خبر است؟ / از بحران در مدیریت تا اعتراض امام جمعه و فرماندار نسبت به رویه موجود» نوشت:

چندی است مسائل و حواشی دانشگاه فسا نقل مباحث دانشگاهی استان شده است؛ برخی گزارش‌های به دست آمده از شهر فسا نیز این مشکلات را تایید می‌کند.

چالش‌های یک یکسال اخیر در دانشگاه فسا – که زیرمجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است – سوالات متعددی را در ذهن فعالان اجتماعی و دانشگاهیان در سطح استان به وجود آورده است؛

مشکلاتی که حل آن همت مسئولان وزرات علوم را می‌طلبد. بسیاری معتقدند نحوه مدیریت ریاست فعلی این دانشگاه، عامل اصلی بخش عمده‌ای از حواشی پیش‌آمده در این دانشگاه است.

نامه اعتراضی اعضای هیئت علمی این دانشگاه به وزیر علوم در اعتراض به حذف دانشکده کشاورزی تا تجمع اعتراضی ۴۰۰ نفری دانشجویان در روز بازدید هیئت نظارت و ارزیابی دانشگاه‌های استان از دانشگاه فسا در اعتراض به مدیریت چالش برانگیز محسن اژدری تنها بخشی از حواشی این دانشگاه است.

دامنه‌ی این چالش‌ها و اعتراض به رئیس دانشگاه فسا در همین جا به پایان نمی‌رسد؛ از انتقادات بی‌پرده و صریح معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان در رابطه با مدیریت دانشگاه تا واکنش صریح امام جمعه فسا در خصوص مدیریت محسن اژدری در دانشگاه فسا، همه حکایت از ریشه‌دار بودن مشکلات این دانشگاه دارد.

از برخوردهای قهری با منتقدان گرفته تا تهمت و افتراء به برخی اعضای هیئت علمی و حتی دانشجویان و به خصوص فعالین فرهنگی و سیاسی دانشگاه، همه نشان از بی‌توجهی مسئولان استان فارس و وزارت علوم در این خصوص دارد.

چندین درخواست برای تجمع در مقابل فرمانداری شهرستان نیز توسط شماری از فعالان دانشجویی این دانشگاه به این نهاد ارسال شده است.

به نظر می‌رسد مشکلات دانشگاه فسا تمامی ندارد؛ شنیده ها حاکی از تهدید آموزشی دانشجویان و حتی تهدید اعضای هیئت علمی دانشگاه به اخراج می باشد، این روند فضایی مجهول را در اذهان به وجود آورده است.

انتظار می‌رود مسوولان وزارت علوم و استان فارس با حساسیت بیشتری مسائل این دانشگاه را پیگیری نموده و بیش از این اجازه تعدی به حقوق اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه فسا را ندهند.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. بیخیال بابا چرا الکی شلوغش میکنید ما داخل دانشگاه هستیم همه چیز خوبه درسته یکم کم کاری هست ولی واقعا با این بودجه کم همینم خیلی هست متاسفانه همیشه سیاسی کاری میکنن و اجازه پیشرفت به این دانشگاه رو نمیدن

    2
    3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *