تکذیب حضور فرماندهان ایرانی در یمن

انصارالله یمن خبر یک رسانه انگلیسی درباره حضور فرماندهان ایرانی در یمن را تکذیب کرد.
 
به گزارش تسنیم، «محمد البخیتی» عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن هرگونه حضور فرماندهان ایرانی در یمن برای کمک به این جنبش را تکذیب کرد.
 
خبرگزاری انگلیسی بی بی سی ساعتی پیش مدعی حضور یکی از فرماندهان برجسته ایرانی در یمن برای ارائه مشاوره به جنبش انصارالله یمن شد.
 
همچنین هیئت سازمان ملل در صنعا خودرا برای ترک یمن آماده می کند و با انصارالله برای انتقال افراد خود به جیبوتی هماهنگی کرده است.
 
عربستان سعودی روز گذشته (۶ فروردین) با همکاری آمریکا، مصر، بحرین، امارات، قطر و کویت حملات خود به یمن را آغاز کرد. این عملیات که با پشتیبانی و چراغ سبز آمریکا آغاز شده “طوفان قاطع” نامیده شده است. عربستان امروز نیز حملات خود به یمن را از سر گرفت و بخشهایی از مناطق مرزی، استان صعده در شمال یمن را با موشک و توپ بمباران کرد.
 
بر اساس این گزارش، عربستان در این بمباران ها مناطق شدا، رازح و کتاف در صعده را هدف قرار داد که در این حملات ۲۰ نفر از شهروندان یمنی به شهادت رسیده اند.
 
خبرنگار المیادین خبر داد که بمباران های عربستان مناطق مسکونی در صعده را هدف قرار داده و بر اساس توافقات با یمن، هیچ گونه پایگاه نظامی در استان صعده وجود ندارد.
 
خبرنگار خبرگزاری روسی اسپوتنیک که در یمن به سر می برد، می گوید در جریان این حملات هوایی تاکنون [تا روز گذشته] ۶۵ نفر از شهروندان یمنی شهید شده اند.
 
خبرنگار شبکه خبری «العالم» نیز گزارش داده است که کمیته های مردمی یمن و انصار الله وارد بیش از ۳۵ روستای مرزی عربستان شده اند.
 
این شبکه خبری گزارش داده است که مرز میان یمن و عربستان در استان صعده متشنج بوده و هواپیماهای عربستان به طور گسترده بر فراز مناطق مرزی کوهستانی یمن به ویژه “رازح” و “خولان” سرگرم پروازند.
 
۵ کشور حاشیه خلیج فارس شامل عربستان سعودی، بحرین، قطر، کویت، امارات در جنگ علیه یمن شرکت کرده اند. علاوه بر کشورهای مذکور، مغرب، سودان، اردن، و مصر نیز در جنگ علیه یمن به عربستان پیوسته اند. این در حالی است که پاکستان نیز از آمادگی خود برای مشارکت در این جنگ خبر داده است.
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا