به بهانه‌ی رفتن علیرضا فغانی از ایران

ایسنا نوشت: علیرضا فغانی به دلایل شخصی راهی استرالیا شد تا در این کشور به زندگی خود ادامه دهد و هواداران تیم‌های مطرحی چون سپاهان، تراکتور، پرسپولیس و استقلال دیگر نتوانند او را مقصر نتیجه نگرفتن‌هایشان جلوه دهند.

آقای خاص داوری ایران بالاخره غزل خداحافظی از کشورش را خواند و راهی استرالیا شد. علیرضا فغانی که از مدت‌ها قبل در فوتبال ایران مورد اعتراض و حاشیه‌های مختلف قرار می‌گرفت، بامداد امروز (یکشنبه) راهی استرالیا شد تا داوری را در لیگ این کشور ادامه دهد. البته هنوز نام ایران در کنار نام فغانی می‌درخشد و در بازی‌های بین‌المللی، او به عنوان نماینده ایران قضاوت خواهد کرد.

با رفتن علیرضا، حالا دیگر خانواده داورخیز فغانی دیگر نماینده‌ای در جمع قاضیان فوتبال ندارد و به نوعی داوری فوتبال ایران از این قضیه محروم شد. حالا علیرضا در استرالیا سوت می‌زند و محمدرضا در سوئد فعالیت می‌کند؛ اتفاقی که به ضرر داوری فوتبال ایران است زیرا حالا داوری که در رده‌بندی جام جهانی و فینال جام باشگاه‌های جهان سوت زده می‌تواند تجربه‌اش را در اختیار کانگوروها قرار دهد و هم‌میهن‌های خود از این قضیه محروم هستند. شاید دوباره سال‌ها طول بکشد تا یک داور ایرانی بتواند راه مسعود مرادی، حسن کامرانی‌فر و علیرضا فغانی را ادامه دهد و با کم شدن فغانی از جمع داوران ایرانی، روند پیشرفت کندتر خواهد شد.

نکته قابل توجه درباره او، دعوا سر نخواستنش بود. در چهار فصل اخیر، فغانی به دلیل مشکلش با هواداران تبریزی نتوانسته بود بازی‌های خانگی تراکتور یا گسترش فولاد را سوت بزند و پرسپولیسی‌ها هم به دلیل خاطره تلخ باخت به ذوب‌آهن در ورزشگاه آزادی از او با ناراحتی یاد می‌کنند. در هفته‌های اخیر هم دیگر تیم مطرح پایتخت یعنی استقلال نتیجه نگرفتن خود را تقصیر فغانی انداخت و تساوی دقیقه ۹۵ برابر فولاد را به این داور نسبت داد تا دیگر او بین هواداران تیم‌های محبوب، منفور باشد.

البته این نکته فقط به بازی‌های داخلی محدود می‌شود زیرا هنوز هم تمام ایرانی‌ها و فوتبال‌دوستان داخلی از علیرضا فغانی در عرصه‌های بین‌المللی با افتخار یاد می‌کنند و او را بهترین داور جهان می‌دانند.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن