گفت‌وگوی تلفنی وزیر دفاع آمریکا با بن سلمان درباره حمله به آرامکو

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا در جریان تماسی تلفنی با بن سلمان ولیعهد سعودی درخصوص حمله به تاسیسات نفتی آرامکو در عربستان به بحث و تبادل‌نظر پرداخت.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا با شاهزاده محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی تماس تلفنی برقرار کرد و در جریان این تماس تلفنی بر حمایت کامل کشورش از عربستان در قبال حمله اخیر به تاسیسات نفتی در دو منطقه “بقیق” و “خریص” واقع در شرق این کشور تاکید کرد.

اسپر در جریان این گفت‌وگوی تلفنی تصریح کرد که آمریکا تمامی گزینه‌های موجود برای مقابله با تجاوزها به عربستان را بررسی می‌کند.

در همین راستا، ولیعهد عربستان در جریان این تماس تلفنی در ادامه رویکردهای خصمانه خود مدعی شد: “تهدیدات ایران تنها علیه عربستان نبوده بلکه تاثیرات آن به خاورمیانه و جهان نیز می‌رسد”.

صبح روز شنبه تاسیسات نفتی شرکت آرامکو واقع در شرق عربستان مورد هدف حملات پهپادی قرار گرفت و مجموعه پالایشگاه‌های این شرکت در دو منطقه “بقیق” و “خریص” دچار آتش‌سوزی شد. نیروهای انصارالله یمن نیز حمله به این تاسیسات نفتی را برعهده گرفت و اعلام کرد که این عملیات توسط ۱۰ پهپاد انجام شد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا