روسیه: آمریکا برای توافق با ایران باید امتیاز بدهد

سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امورخارجه روسیه به انتقاد از رویکرد رئیس جمهور آمریکا درقبال ایران پرداخت و گفت که واشنگتن برای توافق باید به تهران امتیاز دهد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اینترفکس، معاون وزیر امورخارجه روسیه امروز (سه‌شنبه) گفت: آمریکا برای دست یافتن به یک توافق (با ایران) نباید فقط به دنبال تحریم کردن باشد، بلکه باید امتیاز بدهد.

رئیس جمهور آمریکا بارها مدعی شده است که آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران است اما در عین حال، به‌طور یک‌جانبه از توافق هسته‌ای خارج شده، تحریم‌ها را علیه ایران بازگردانده است و به‌طور مرتب از فشار حداکثری بر ایران برای آوردن تهران پای میز مذاکره صحبت می‌کند.

مقامات کشورمان نیز در پاسخ همواره تاکید دارند که تهران هرگز میز مذاکره را ترک نکرده و آماده رایزنی با هر کشوری است اما آمریکا با اقدامات خصمانه خود مسیر دیپلماسی را مسدود کرده و نشان داده است که مذاکره با این کشور بی سرانجام خواهد بود.

محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان به تازگی در یک مصاحبه خاطر نشان کرد: ایران در شرایطی مذاکره خواهد کرد که آنچه (با آمریکا) به دست می‌آید دائمی باشد نه اینکه پس از مدتی (با روی کار آمدن دولتی جدید) بی اعتبار شود.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا