پوتین: تحریم آمریکا علیه ایران به اقتصاد جهانی لطمه می‌زند

«ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه می‌گوید:  تحریم های آمریکا بر ضد ایران به اقتصاد جهانی و ثبات انرژی در جهان لطمه وارد می کند.

به گزارش ایسنا به نقل از المیادین، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه با اشاره به تلاش ها برای مذاکره میان ایران و آمریکا هم گفت: فرانسه تلاش کرد نشستی میان روحانی و ترامپ، روسای جمهور ایران و آمریکا ترتیب دهد اما این تلاش ها شکست خورد. ایران خواستار رفع کامل تحریم های آمریکا است.

پوتین در ادامه گفت: روسیه حمله به پالایشگاه آرامکو عربستان را محکوم می کند و من معتقدم که انجام این عملیات اهداف خود را محقق نکرد اما همزمان بدون دلیل متهم کردن ایران در رابطه با این عملیات را نمی پذیریم.

رئیس‌جمهور روسیه افزود: دیروز که با حسن روحانی گفت‌وگو کردم، موضعش را تصریح کرد و گفت که ایران هیچگاه مسئول این حمله نیست و این اقدام هیچگونه ارتباطی با ایران نداشته است.

وی در پاسخی به سوالی در این خصوص که آیا وی ازریابی دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا در خصوص دست داشتن ایران در این حادثه را می‌پذیرد، گفت: این دستگاه‌های امنیتی اهداف سیاست خارجه آمریکا را دنبال می‌کنند و تاکنون مدرکی دال بر ادعاهایشان به اشتراک نگذاشته‌اند. ما باید بر اساس حقایق تصمیم بگیریم نه بر اساس احساساتمان.

پوتین در پاسخ به سوالی در این خصوص که آیا دیدار میان روحانی و ترامپ ممکن است، تصریح کرد: موضع مسکو این است که همیشه مذاکره از مقابله بهتر است. فدراسیون روسیه هیمشه از ایران حمایت کرده و در تلاش است که تاثیرات منفی که مقابله بر بازار جهانی انرژی می‌گذارد را کاهش دهد.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن