خرید تور تابستان

کشیش مشهور مصری: السیسی فرستاده‌ای از آسمان است!

یک کشیش مشهور مصری معتفد است: عبدالفتاح السیسی فرستاده‌ای از آسمان است و هرکسی علیه او تظاهرات کند، سرنوشتش جهنم است! او از تمامی مسیحیان این کشور نیز خواست علیه رئیس جمهوری تظاهرات نکنند زیرا با این کار در برابر آنچه خدا مقدر کرده ایستاده‌اند و سرنوشت‌شان جهنم خواهد بود!

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، برخی فعالان شبکه‌های اجتماعی ویدیویی از کشیش مکاری یونان را منتشر کردند که در آن از حضور خود در جمع استقبال‌کنندگان از سیسی در فرودگاه قاهره دفاع می‌کرد.

مکاری یونان در این ویدیو خطاب به سیسی گفت: از شما سپاسگزاریم که پذیرفتید حاکمیت مصر و مسؤولیت ما را بر عهده بگیرید.

این کشیش مصری در پاسخ به منتقدان خود به دلیل استقبال از سیسی گفت: من سیاسی نیستم و کاری به سیاست ندارم، مساله‌ای که آنها گمان می‌کنند سیاست است تنها مساله‌ای مربوط به رهایی و زندگی ابدی من است، من رئیس جمهوری را دوست دارم و این را انکار نمی‌کنم و از آنچه به رئیس جمهوری گفتم، شرمی ندارم.

وی افزود: سیسی به طمع پست، پول یا ثروت به ریاست جمهوری نرسید، رئیس جمهوری شب‌ها را بیدار می‌ماند، جانش در معرض خطر است، همواره توطئه‌هایی علیه او طراحی می‌شوند تنها به این دلیل که مصر را دوست دارد و به خاطر من و شما خستگی‌ها، شب‌بیداری‌ها، تهدیدات و توطئه‌ها را به جان می‌خرد.

او در پاسخ به انتقادات علیه‌ خود به دلیل عدم حضور در تظاهرات مسیحیان در پی حملات علیه کلیساها و در مقابل حضور در تظاهراتی در حمایت از سیسی گفت: زمانی که کلیسایی مورد حمله قرار می‌گیرد، شاید ظاهر مساله این باشد که آنها مسیحیان را هدف قرار داده‌اند اما در واقع این حمله اول علیه مصر و رئیس جمهوری آن بوده و سپس مسیحیان را هدف قرار داده است.

کشیش یونان در ادامه به بخشی از کتاب مقدس اشاره کرده و توضیح داد: این به معنای آن است که باید در برابر پادشاهان و رئیس جمهورها با ادب و احترام باشید البته این به معنای آن نیست که من نظری ندارم بلکه باید نظرم را با احترام و ادب کامل بیان کنم.

این کشیش مصری حامی سیسی در ادامه گفت: گفته بودم این رئیس جمهوری از آسمان فرستاده شده و من دوباره سخنم را تکرار می‌کنم، آنچه سیسی را روی کار آورد نه انتخابات بود و نه حامیان یا مخالفانش، بلکه دست بالاتر یعنی پروردگار ما بود و هر کس با دستور پادشاه مخالفت کند با دستور خدا مخالفت کرده است.

وی ادامه داد: زمانی که بخواهم در تظاهراتی حضور یابم، باید ببینم علیه چه کسی هستم و با چه کسی مخالفت می‌کنم؟ به همین دلیل در هیچ تظاهراتی من را نمی‌بینید، زیرا کسی که با پادشاه مخالفت کند با دستور خدا مخالفت کرده است. مخالفان برای خودشان داوری می‌کنند به این شکل که هر کسی در تظاهراتی حاضر شود به جهنم می‌رود، این مساله بسیار خطرناک است زیرا کسی که با سلطان و پادشاه مخالفت کند، در واقع با دستور خدا مخالفت کرده است.

وی با رد اینکه چشم طمعی به چیزی دارد، گفت: وظیفه‌ای که مسیح را خرسند می‌کند، انجام می‌دهم، تسلیم و فرمانبرداری ما از احکام کتاب است، ما مسیحی‌ها نه تظاهراتی داریم نه اعتراضاتی و نه کودتایی بلکه دستانمان به سوی خدا بلند شده‌اند و دعا می‌کنیم کشورمان در سلامت و صلح باشد و خداوند ریاست جمهوری آن را حفظ کند.

این کشیش مصری مورد انتقاد گسترده کاربران شبکه‌های اجتماعی مختلف قرار گرفته و برخی او را “شیوخ سلطان” می‌خوانند.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا