سرلشکر باقری‌: همه دستگاه‌ها مسوول حمایت از پلیس هستند

سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیرو های مسلح جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه حقیقتا مسئولیت ناجا مسئولیتی مهم‌، سنگین و قابل توجه در کشور است، افزود: همه دستگاه های کشور موظف به حمایت از نیروی انتظامی هستند.

‌به گزارش ایسنا، سرلشکر محمد حسین باقری در جلسه جمع بندی نظارت ستادی در فرماندهی انتظامی شرق استان تهران با گرامی داشت یاد و خاطره شهدا و تبریک هفته نیروی انتظامی، مسئله امنیت را در همه ادوار از اهمیت بالایی برشمرد و افزود: برای کشور ما با وجود تهدیدات چند جانبه دشمنان، امنیت از اهمیت بیشتری برخوردار است و به موازات کاهش تهدیدات نظامی تهدیدات امنیتی توسط عناصر دشمن توسعه پیدا می کند و از این لحاظ کار نیروی انتظامی دشوار تر می شود.

وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی در کشور ما نیرویی است که مسئولیت چندین سازمان را به عهده دارد، افزود: همه دستگاه ها مسئول حمایت و پشتیبانی از نیروی انتظامی هستند و باید در این منطقه شورای تامین استانی به صورت چرخشی در ۳ بخش استان برگزار شود و استاندار تهران باید در این مناطق حضور پیدا کند و از نزدیک شاهد مشکلات باشد.

عالی ترین مقام نظامی کشور خاطرنشان کرد: اقتدار نیروی انتظامی موضوع حائز اهمیتی است و آنچه عامه مردم از نظام اسلامی می بینند در چهره نیروی انتظامی نمایان می شود و پلیس در واقع چهره نظام است، لذا آراستگی ظاهری، رفتار و برخورد مناسب پلیس با مردم احساس امنیت را القاء می کند.

وی تصریح کرد: کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها سنگر و خط  مقدم پلیس هستند و باید همواره مورد نظارت و ارزیابی و بازخورد گیری قرار گیرند.

سرلشکر باقری با اشاره به اینکه عملکرد ناجا می تواند به عنوان عملکرد نظام محسوب شود، تصریح کرد: این فرماندهی دارای ویژگی های خاصی است که ارزیابی و گزارش همکاران ما در یک ماه و نیم گذشته نشانگر این است که این استان دارای اهمیت ویژه ای است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه با اشاره به اهمیت منابع انسانی در هر سازمانی خاطرنشان کرد: اهمیت نیروی انسانی در نیروی انتظامی همه چیز است و باید نیروهایی که از تمام لحاظ واجد شرایط هستند جذب این نیرو شوند و بهترین گزینه جذب جوانان بسیجی است.

این مقام عالی رتبه نظامی با تاکید بر حفظ ارزش های معنوی‌، پاکدستی و پا ک چشمی در نیروی انتظامی، تصریح کرد: باید در جذب نیرو کیفیت مد نظر باشد و بهترین جوانان دارای ویژگی های برجسته اخلاقی و اسلامی به نیروی انتظامی ملحق شوند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح  بیان کرد: همدلی و هم افزایی پلیس با بسیج و سپاه بسیار مهم است چرا که حضور بسیج می تواند به عنوان بازوان و کمک نیروی انتظامی در کشور باشد و نیروی انتظامی باید از ظرفیت عظیم در جهت حفظ امنیت استفاده کند که بحمدالله شاهد ارتباط خوب این دو سازمان هستیم.

وی با اشاره به فرمایش فرمانده کل قوا در دیدار با کارکنان سپاه پاسداران و اعلام رضایت ایشان که فرمودند از شما راضی هستم و قانع نیستم، گفت: باید تمام ارکان نیروی مسلح به دنبال رشد و تعالی باشند تا رضایت معظم له حاصل شود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پایان ضمن تقدیر از زحمات کارکنان نیروی انتظامی شرق استان تهران بیان کرد: بحمدالله خداوند به کار شما برکت داده است و امیدوارم روز به روز شاهد نیروی انتظامی کارآمد تر و توانمند تر باشیم.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. تعیین مسئولیت برای همه دستگاهها در اختیار قانونگذار و طبق قانون اساسی در اختیار رهبری در چارچوب قانون است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن