حضور برگزیدگان مسابقه سخنرانی همدل در شبکه آی فیلم

مسئولان برگزاری سابقه سخنرانی همدل به وعده خود برای معرفی برگزیدگان به شبکه‌های تلویزیونی عمل کردند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، دبیرخانه برگزاری مسابقه سخنرانی همدل تصاویری از حضور برخی راه یافتگان به مرحله‌ی نهایی خود در شبکه تلویزیونی آی‌فیلم ۲ که مخصوص فارسی زبانان جهان است منتشر کرد. یکی از امتیازاتی که مسئولان برگزاری از آن سخن می‌گفتند معرفی برگزیدگان مسابقه به شبکه‌های تلویزیونی بود که اکنون این امر محقق شده است.

«مسابقه سخنرانی همدل» که دوره‌ی اول و دوم با عنوان «مسابقه سخنرانی دانشجویان افعانستانی دانشگاه های ایران» برگزار شده بود، در سومین دوره‌ی خود با اضافه شدن بخش دانش‌آموزی و دانشجویان دیگر کشورها رنگ و بوی بین‌المللی به خود گرفت.

این مسابقه از سوی گروه همدل (متشکل از تعدادی دانشجویان افغانستانی) طی سه سال گذشته با هدف افزایش مهارت‌های ارتباطی، گسترش و توسعه زبان و ادب فارسی، تبیین قیام امام حسین (علیه السلام)، نزدیکی و همدلی بین ملت‌ها، ترویج روحیه بشردوستی و صلح در دانشگاه‌های علوم پزشکی شهید بهشتی، تربیت مدرس و تهران برگزار شده است.

حمید انوری دبیر برگزاری مسابقه بین‌المللی سخنرانی همدل درباره‌ی این برنامه و حضور شرکت‌کنندگان آن در آی‌فیلم ۲ به خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان گفت: دانشجویان با شرکت در این مسابقه و رقابت با ۳۷۶ نفر، نه تنها خود را محک زدند بلکه ثابت کردند از توانایی بالایی در زمینه فن‌بیان و سخنرانی برخوردارند، مسابقه سخنرانی همدل تنها یک مسابقه نیست بلکه جایی برای دیده شدن، کشف استعدادها، خودباوری و فراتر از یک برنامه است.

انوری افزود: چندین ماه پیش با برخی مدیران شبکه‌های تلویزیونی مانند: آی‌فیلم ۲ و هدهد، همچنین تعدادی از شرکت‌ها، جلسات و صحبت‌هایی را پیرامون استفاده از ظرفیت‌های نفرات برگزیده مسابقه جهت رشد استعدادها و بهره‌مندی از توانایی آنان در این مجموعه‌ها داشتیم.

او عنوان کرد: خوشبختانه شبکه آی‌فیلم ۲ در اقدامی تحسین برانگیز با دعوت از برخی راه یافتگان به مرحله‌ی نهایی مسابقه به این شبکه در مسیر اجرایی شدن گفت‌وگوهای قبلی گام برداشت، امیدواریم این روند همچنان ادامه یابد و بین دست‌اندرکاران شبکه و مسوولان برگزاری مسابقه هماهنگی بیشتری صورت گیرد.

دبیر برگزاری مسابقه سخنرانی همدل در پاسخ به این پرسش که «حمایت‌های شبکه آی‌فیلم ۲ از سومین دوره‌ی این برنامه تا چه حد بوده است؟»، گفت: یکی موضوع پوشش رسانه‌ای برنامه و استفاده از ظرفیت‌های «نفرات برگزیده» و دیگری اهدای تندیس‌های این دوره از این مسابقه از سوی آنان بوده و در همین دو مورد خلاصه می‌شود.

انوری در ادامه گفت: دبیرخانه برگزاری مسابقه از ابتدای امر، یعنی از همان سال نخست با مشکلاتی مالی زیادی روبرو بوده است، امیدواریم با توجه به پتانسیل‌هایی که این شبکه تلویزیونی و همچنین حسن نظری که مسوولان مربوطه دارند بتوانیم از کمک‌های بیشتری برخوردار شویم. همچنین از مدیر محترم شبکه آی‌فیلم ۲، جناب آقای حجازی‌فر و همکاران شریفشان بدلیل همکاری که داشتند صمیمانه سپاسگزاریم.

این مسئول برگزاری در پایان خاطرنشان کرد: دبیرخانه برگزاری مسابقه سخنرانی همدل در راستای مسوولیت‌های اجتماعی خود تا حد امکان از نفرات برتر این برنامه حمایت خواهد کرد و گام دوم فعالیت‌هایمان بعد از اتمام مسابقه شروع شده است.

پیش از این نیز همزمان با روز جهانی صلح که مصادف با ۳۰ شهریورماه بود از عوامل برگزاری سومین دوره‌ی مسابقه سخنرانی همدل از سوی کمیسیون ملی یونسکو در ایران بدلیل ترویج و نهادینه کردن فرهنگ گفت و گو، بشردوستی و صلح تقدیر به عمل آمد. همچنین بنا به درخواست دبیرخانه برگزاری این مسابقه از نفرات برتر آن نیز در این مراسم با اهدای لوح تقدیر و تندیس قدردانی شد.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن