روحانی: سنای آمریکا به ما ربطی ندارد، طرف ما ۱+۵ است

رییس جمهور گفت: در مذاکرات حدود شانزده ماهه دنیا به این واقعیت اعتراف کرد که توسعه ایران و مسیر حرکت این ملت به سمت قله های توسعه، علم، دانش و صنعت دائمی و همیشگی خواهد بود.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین روحانی در جمع مردم گیلان ضمن اینکه این استان را بزرگ و سرسبز و قهرمان و مردم آن را مهمان نواز و بنده پرور خواند، از ابراز احساسات مردم این استان در استقبال از رییس جمهور و همراهان او تقدیر کرد و تصریح کرد: چه کسی قادر است از این همه احساسات و لطف و محبت مردم در سراسر خیابان ها از فرودگاه تا استادیوم همچنین اجتماع عظیم شما در این مکان (ورزشگاه شهید عضدی گیلان) تشکر و قدردانی کند، جز آنکه من بگویم خادمان شما کوچک و شما مردمی بس بزرگ هستید.
گزیده سخنان رییس جمهور را در ادامه می خوانید:
 
 امسال سالی است که دولت با همه توان برای این ملت بزرگ تلاش و کوشش خواهد کرد تا خداوند و دل مردم از این نظام و دولت راضی باشد.
امروز همه قدرت های دنیا و حتی بر اساس اعتراف رییس جمهور آمریکا در همین روزهای اخیر این نکته را مورد توجه قرار داده اند که ماهیت نظام مردم سالار دینی ایران قابل تغییر نمی باشد و در این مذاکرات حدود شانزده ماهه دنیا به این واقعیت اعتراف کرد که توسعه ایران و مسیر حرکت این ملت به سمت قله های توسعه، علم، دانش و صنعت دائمی و همیشگی خواهد بود.
 ما در مذاکراتمان با قدرت های بزرگ جهان ان شاءالله با حمایت مردم قدم به قدم تا نقطه توافق عزتمندانه برای ملت ایران جلو خواهیم رفت.
به مقام معظم رهبری که همه جا و در همه مسیر یار ملت، نظام و دولت خدمتگزار بوده اند افتخار می کنیم و به اعتماد مردم به نظام و مسئولین و به نوکری شما ملت بزرگ نیز افتخار می کنیم.
مذاکرات ما با قدرت های جهانی یکی از دستاوردهایش برای همه جهان این بود که بدانند در ایران تنوع فکر و سلیقه داریم و ممکن است افکارمان متفاوت باشد، اما آنجا که مسأله منافع ملی و توافق سرنوشت ساز برای ملت باشد همه ما متحد و منسجم خواهیم بود.
از رهبر تا همه مردم می گویند توافق عزتمندانه، آری و همه ملت ایران می گویند تعامل سازنده با جهان، اعتدال و میانه روی، آری و همه می گویند دوران افراطی گری به سر آمده است.
همه ما متحد و یکپارچه به جای تقابل راه تعامل سازنده را با دنیا برگزیده ایم و انتخاب کردیم،  تردید نکنید در این مسیر ملت ایران موفق و پیروز خواهد بود و دولت و ملت به اصول خود پایدار و وفادارند، اما این دولت و ملت انعطاف پذیر است یعنی همانی که رهبر انقلاب از آن به عنوان نرمش قهرمانانه یاد کردند.
 این که سنای آمریکا چه می گوید، مجلس نمایندگان آمریکا چه می خواهد و تندروهای آمریکا و مزدوران آنها دنبال چه هستند، به ملت و دولت ما ارتباطی ندارد و ما در برابر تعامل، تعامل می خواهیم و برابر حسن نیت، حسن نیت می خواهیم و برابر احترام، احترام می خواهیم.
به شما اعلام می کنیم طرف ما سنای آمریکا و مجلس نمایندگان آمریکا نیست. بلکه طرف ما یک مجموعه به نام گروه ۱+۵ است.
امروز روزی است که مذاکره کنندگان ما از هفته آینده مذاکرات خود را آغاز می کنند و بحث اصلی ما با طرف مقابل مسأله تحریم خواهد بود. یعنی همان ظلم غیرانسانی که نسبت به ملت ایران روا داشته اند.
دنیا و گروه ۱+۵ ، مجلس نمایندگان آمریکا، سنا، رئیس جمهور و دولت آمریکا و همه بدانند در این توافق اگر پایان تحریم نباشد، توافقی نخواهد بود.
 فکر می کنید که فقط ملت ایران مشتاق پایان تحریم ها هستند؟ شرکت های شما که بیشتر مشتاق اند. شما خودتان می دانید تمام شرکت های اروپایی و حتی آمریکایی و دولت های شرق و غرب در انتظار توافق نهایی هستند؛ چرا که این توافق به نفع جهان و همه ملت های خواهد بود و ما به حول و قوه الهی این راه را با هدایت مقام معظم رهبری و شما مردم تا پایان با وقار و اطمینان، عزت و با توجه به حقوق ملت بزرگ ایران به مقصد نهایی خواهیم رساند.
ما به شما قول دادیم نرخ تورم را کاهش دهیم و به آن عمل کردیم. همچنین ما به شما قول دادیم کشور را از رکود خارج کنیم و دیدیم که کشور در سال ۹۳ از رکود خارج شد. امسال هم به شما وعده می دهیم که سال رونق اقتصادی را پیش رو خواهیم داشت. اگر اشتغال و رفاه و توسعه و پیشرفت می خواهید در سایه رونق اقتصادی خواهد بود و دولت به سهم خودش قدم های لازم را برمی دارد.
رقم بودجه عمرانی در سال ۹۱، ۱۱ هزار میلیارد تومان بود. در سال ۹۲، ۲۲ هزار میلیارد تومان و در سال ۹۳، ۳۲ هزار میلیارد تومان بوده است و این رقم نشان می دهد که دولت علی رغم وجود فشارها، تحریم و کاهش قیمت نفت مسیر خود را توأم با امید و اعتماد و هدایت مردم ادامه داده و می دهد.
در سال ۹۳ از هر کشور منطقه که گرفتار تروریست و ناامنی شد، حمایت و به آن کمک کردیم و نگذاشتیم تروریسم در این منطقه موفق شود. ضمن اینکه به کشورهای منطقه نیز اعلام می کنیم راه ثبات و امنیت تعامل با کشورها و احترام به آراء مردم در منطقه است و با هواپیما بمب بر سر مظلومان منطقه ریختن به جایی نمی رسید. چرا با هواپیماهای اهدایی آمریکا بر سر مردم مظلوم یمن بمب می ریزید و زیربنای یک مملکت ضعیف را تخریب می کنید. کارخانه هایش را از بین می برید و بچه ها و زنان را از میان برمی دارید؟
شما به دنبال سلطه در منطقه هستید و دیروز با دلار و امروز با بمب این کار را انجام می دهید و هم دیروز اشتباه می کردید و هم امروز دچار مشکل هستید. چرا که راه منطقه راه احترام به مردم و حفظ حقوق مردم است و اگر می خواهید ثبات وجود داشته باشد ندای ملت ایران را به خوبی بشنوید؛ چرا که این به نفع شماست.
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن