«برای فیلتر پلی استور گوگل مصوبه‌ای نداشتیم»

جماران نوشت: «۲۱ مهر ماه متنی منتسب به جواد جاویدنیا، سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور، در فضای مجازی منتشر شد که دستور فیلتر شدن پلی استور گوگل در کمترین زمان ممکن را داده بود. این موضوع با واکنش کاربران فضای مجازی و همچنین شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت مواجه شد.

ما صحت و سقم ماجرا را از دو نماینده مجلس، که عضو کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه هستند، جویا شدیم و آنها ضمن ابراز بی‌اطلاعی از وجود چنین نامه‌ای تأکید کردند: کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه تا کنون در خصوص فیلترکردن پلی‌استور گوگل مصوبه‌ای نداشته است.

رمضانعلی سبحانی‌فر با ابراز بی‌اطلاعی از وجود چنین نامه‌ای اظهار داشت: از سال ۹۶ که ما رفع فیلتر توئیتر را مطرح کردیم، کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه برگزار نشده بود ولی طی یکی – دو ماه گذشته سه جلسه برگزار شده است. در این جلسات هم نه بحث فیلتر گوگل‌پلی مطرح شده و نه تصمیمی در این خصوص گرفته شده است.

عضو کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه در پاسخ به این سؤال که «آیا سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور می‌تواند بدون این که این موضوع در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه مطرح و تأیید شود، نسبت به این طور موارد اقدام کند»، گفت: معمولا مصوبات کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه توسط این مقامات اعلام می‌شود. همان طور که گفتم در جلسات کارگروه هم تاکنون این موضوع مطرح نشده است.

او همچنین در پاسخ به سؤالی درباره رفع فیلتر توئیتر تأکید کرد: در جلساتی از کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه که من حضور داشته‌ام، تاکنون این موضوع در دستور کار قرار نگرفته و در خصوص آن تصمیمی گرفته نشده است.

محمد کاظمی، دیگر عضو کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه با ابزار بی‌اطلاعی از نامه جواد جاویدنیا گفت: کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه در خصوص فیلتر کردن پلی‌استور گوگل جلسه‌ای نداشته است.

جالب است که تاکنون هیچکدام از مسئولین دستگاه قضایی و دادستانی کل کشور صدور چنین نامه‌ای را تأیید یا تکذیب نکرده‌اند. بنابر این باید منتظر باشیم و ببینیم که در روزهای آینده چه سرنوشتی در انتظار فیلتر شدن یا نشدن پلی‌استور گوگل است.»

انتهای پیام

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. ببخشید اینا اگه بی اطلاع هستند چرا گوگل همه چیزش حتی سایتش رو گوشی من فیلتر شده؟ حتما خودم فیلتر کردم خبر ندارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا