آزادی ۳۸کارگر بازداشتی آذرآب به قید ضمانت

«جواد صابری»، رییس شورای اسلامی کار آذرآب گفت: ۳۸ نفر از ۴۱ کارگر بازداشتی آذرآب به قید ضمانت آزاد شدند.

صابری در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص آزادی کارگرانی که بدنبال تجمع اخیر و مسدودسازی ریل راه‌آهن شمال به جنوب بازداشت شده بودند، بیان کرد: در تجمع اخیر کارگران آذرآب ۲۱ نفر بازداشت شدند و ۲۰ نفر نیز به صورت خودمعرف در روزهای پس از تجمع بازداشت شدند.

وی با اشاره به اینکه در مجموع ۴۱ نفر از کارگران بازداشت شدند که تاکنون ۳۹ نفر آنها آزاد شده‌ و سه نفر دیگر همچنان در بازداشت هستند، افزود: کارگران بازداشت شده به قید وثیقه یا به ضمانت فیش حقوقی آزاده شده‌اند و برای سه نفر باقی مانده، قول آزادی در روز شنبه هفته آینده داده شده است.

صابری با بیان اینکه این سه نفر روز چهارشنبه در قالب خودمعرف خود را به پلیس امنیت معرفی کرده‌اند، گفت: برای تمامی بازداشتی‌ها پرونده تشکیل شده و پلیس امنیت و دادستانی با توجه به نوع جرم تعیین شده برای کارگران، نوع ضمانت آزادی را مشخص کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه برای برخی از کارگران جرم لیدری ذکر شده است، افزود: کارگران آذرآب در تجمعات خود لیدر نداشته‌اند، تعدادی از کارگران به دلیل فشارهای شغلی و مالی در تجمعات واکنش بیشتری نشان دادند که به همین دلیل عنوان جرم لیدری به آنها داده شده است، در حالی که واقعا در این تجمعات لیدری وجود نداشت.

رییس شورای اسلامی کار آذرآب با اشاره به برگزاری جلسه ای در روز جاری(پنجشنبه) با دادستان اراک و قول مساعدت وی درخصوص رسیدگی به پرونده کارگران بازداشتی، گفت: در این جلسه دادستان تاکید کرد که قطعا دستگاه قضا با این کارگران به دید کارگر نگاه می‌کند و در برخورد با افرادی که مقداری از حوزه اعتراضات صنفی خارج شده‌اند به چشم فرد خلافکار که با پلیس درگیر شده‌، نگاه نمی‌کند.

صابری بیان کرد: البته یک نفر از کارگران برای روز شنبه از جانب پلیس امنیت خوانده است که خود را معرفی خواهد کرد که با احتساب این فرد، جمعا شمار کارگران بازداشتی آذرآب به ۴۲ نفر می‌رسد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا