نظر تولیت آستان قدس درباره‌ی پیاده‌روی اهل سنت برای زیارت امام رضا

حجت‌الاسلام مروی، تولیت آستان قدس رضوی گفت: پیاده‌روی اهل سنت برای زیارت امام‌رضا(ع) نشان از اتحاد مسلمانان حول محور اهل‌بیت (ع) است.

به گزارش آستان نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد مروی در جمع زائران پیاده اهل سنت حرم مطهر رضوی با بیان اینکه بزرگان، مشایخ و اهل حدیث اهل سنت از محبان و ارادتمندان نسبت به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بودند، اظهار کرد: دشمن از اتحاد مسلمانان در رنج است و به شکل‌های مختلف تلاش دارد بین مسلمانان تفرقه و اختلاف ایجاد کند، پیاده‌روی اهل سنت برای زیارت امام‌رضا(ع) نشان از مودت و دوستی خاندان پیامبر(ص) و اتحاد مسلمانان حول محور اهل بیت(ع) دارد.

وی افزود: برخی می‌گویند پیاده‌روی برای زیارت در جوامع روایی اهل سنت جایگاهی ندارد و برای کم رنگ کردن این گردهمایی جمعی بسیار تلاش می‌کنند. اما همین افراد وقتی مسلمانان مظلوم یمن در زیر بمباران آل سعود گرفتار هستند، یک کلمه از این جنایات نمی‌گویند، آیا کشتن مسلمان در قرآن نهی نشده است؟

تولیت آستان قدس رضوی گفت: تشرف کاروان‌های پیاده اهل سنت به زیارت بارگاه منور رضوی حرکتی دشمن‌شکن است. این حرکت تودهنی بزرگ به دشمنانی است که آرزوی تفرقه و دشمنی میان مسلمانان را در سر دارند و یاوه‌گویی می‌کنند.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا