اخذ آخرین دفاعیات یک فعال محیط زیست بازداشت شده

وکیل مدافع سپیده کاشانی، فعال محیط زیست بازداشت شده گفت: آخرین دفاعیات این پرونده اخذ شده و منتظر صدور رای از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب هستیم.

سیدکاظم حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره اظهار کرد: با توجه به اخذ آخرین دفاعیات پرونده موکلم در هفته گذشته در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب از سوی قاضی صلواتی، منتظر صدور رای در این پرونده هستیم.

وی یادآور شد: اتهام  موکلم طبق ماده ۵۰۸ قانون مجازات اسلامی است و با توجه به اینکه قسمت دوم ماده ۵۰۸ قانون مجازات حداقل مجازات را یک‌سال حبس آورده است و  موکلم قریب به دو سال در بازداشت موقت است؛ لذا  تبدیل قرار مناسب منجر به آزادی در پرونده ضروری است.

حسینی افزود: چند متهم دیگر که قبلا اتهامشان افساد فی الارض بود، مانند سایر متهمان اتهامشان به ماده ۵۰۸ قانون مجازات اسلامی تغییر کرد.

به گزارش ایسنا، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه ۲۲ مهرماه از تغییر اتهام «افساد فی الارض» سه متهم محیط زیستی خبر داده بود.

به گزارش ایسنا، ماده ۵۰۸ کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی مقرر داشته است است که «هر کس یا گروهی با دول خارجی متخاصم به هر نحو علیه جمهوری اسلامی ایران همکاری نماید، در صورتی که محارب شناخته نشود به یک تا ده سال حبس محکوم می‌گردد.»

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن