رییس بانک مرکزی: ثبات نسبی بازار ارز تداوم خواهد داشت

به گزارش جماران؛ عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

«قبلا تاکید کردم، به علت سیاستهای ارزی بانک مرکزی و نقش صادرکنندگان غیرنفتی در تامین ارز سامانه نیما واردات در مقابل صادرات و نیز مدیریت و راهبری بانک مرکزی برای کنترل بازار اسکناس ارز، شاهد تامین روانتر نیازهای وارداتی و منطقی تر شدن قیمت ارز در بازار خواهیم بود.

البته این نکته را هم بارها تاکید کرده ام، در شرایط تحریمی، برخی عوامل سیاسی نیز در مقاطعی تاثیر حداقلی در نوسانات ارزی دارند و اخبار به ظاهر مثبت و منفی، هر کدام در حدودی می توانند بازار ارز را متاثر سازند. با اطلاع و شناختی که از توانایی ها و امکانات و دخائر ارزی کشور دارم، ثبات نسبی بازار ارز تداوم خواهد داشت.

بانک مرکزی تلاش کرده است، بطور مرتب با نرخ مناسب بازار، از طریق صرافی های منتخب، امکان لازم برای پاسخگویی به عرضه ارزهای خانگی و صادراتی فراهم آورد. خرید خاص روزانه میلیونها یورو از ارز عرضه شده خانواده ها و فعالین اقتصادی توسط بانک مرکزی ایران نتیجه تداوم این سیاست است.

ضمنا، آنچه که تاکنون در خصوص تقویت ارزش پول ملی گفته ام، صرفا مورد تاثیر مقاومت مردم و عملکرد یکسال اخیر در برابر فشار حداکثری بوده و به هیچ وجه نافی آنچه که تحریم های ظالمانه بر ارزش پول ملی و سطح قیمت ها و فشار بر اقشار آسیب پذیر آورد، نیست.»

انتهای پیام

کلیک کنید
دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا